Obostrzenia od 15 grudnia. Do kiedy obowiązują nowe obostrzenia? Rząd znowu zaskakuje

2021-12-09 7:09
Koronawirus Lubelskie 3.11.2021. Będą nowe obostrzenia? Fatalne dane
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Surprising_Shots

Nowe obostrzenia wchodzą w życie do 15 grudnia. Najbardziej dotkną przedsiębiorców, na których spoczywać ma obowiązek weryfikacji szczepienia oraz zaostrzone limity osób w obiektach. Szczególnie pokrzywdzeni mogą się czuć właściciele dyskotek, klubów i miejsc do tańczenia, które zostaną całkowicie zamknięte. Polacy zwrócili jednak uwagę na jeden bardzo istotny aspekt: do kiedy mają obowiązywać obostrzenia, które wejdą w życie 15 grudnia 2021? Nie mamy dobrych wieści! Zobaczcie, co na to rząd.

Nowe obostrzenia 15 grudnia

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni po wprowadzeniu w życie nowych obostrzeń, które miały obowiązywać w dniach 1-17 grudnia 2021, rząd zdecydował się zaostrzyć przepisy i wprowadzić kolejne ograniczenia. Nowe obostrzenia wejdą w życie 15 grudnia 2021. Jak długo będą obowiązywały? Rząd znowu zaskakuje obywateli, bowiem... tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre z nowych obostrzeń są bowiem ograniczone w czasie, inne - na razie zostały ogłoszone bezterminowo. Oznacza to, że będą obowiązywały do ich odwołania lub do ogłoszenia nowych obostrzeń. Które ograniczenia zostaną z nami na dłużej, a które są tylko czasowe? Szczegóły na temat nowych obostrzeń i czasu ich obowiązywania w dalszej części artykułu poniżej.

Przeczytaj koniecznie: Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID. Dla kogo i od kiedy? Jaka kara za brak szczepienia?

Do kiedy obowiązują nowe obostrzenia?

Polacy słusznie zauważyli, że minister zdrowia Adam Niedzielski ogłaszając nowe obostrzenia, nie podał, do kiedy obowiązują. W przypadku niektórych ograniczeń wprost wskazano, że obowiązują do odwołania. Tak jest na przykład w przypadku zamknięcia dyskotek i klubów. Specjalny wyjątek wprowadzono na sylwestra, co może tylko potwierdzać, że nowe obostrzenia będą obowiązywały co najmniej od 15 grudnia do końca 2021 roku. Rząd nie wskazał natomiast, jak długo będą obowiązywały obostrzenia dotyczące limitów osób w obiektach. Jak na razie, ograniczone czasowo są z kolei obostrzenia dotyczące nauki zdalnej - szkoły będą pracowały w tym trybie od 20 grudnia do 9 stycznia 2022. Czy od nowego roku obostrzenia zostaną poluzowane lub zniesione? Nie znamy jeszcze stanowiska rządu w tym zakresie. Można jednak przypuszczać, że podobnie jak w przypadku ogłaszania kolejnych obostrzeń, ich zniesienie będzie zależało od liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem i sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie.

Przeczytaj także: Rząd zamyka kluby i dyskoteki. Co z imprezami sylwestrowymi?! Nowe obostrzenia uderzą w przedsiębiorców

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE