Pilne! Al-Kaida planuje zamachy terrorystyczne. Ostrzeżenie dla Polski, wyciekła notatka

Al-Kaida flaga
Autor: SHUTTERSTOCK Al-Kaida flaga

Z ostatniej chwili! Jak informuje Wirtualna Polska, jedna z najsłynniejszych organizacji terrorystycznych na świecie – Al-Kaida planuje zamachy terrorystyczne w Europie. Na celowniku zamachowców mają znaleźć się policjanci. W tej sprawie ostrzeżenie otrzymały także polskie służby. Wyciekła stosowna notatka na ten temat. - W związku z tym podejmowane są odpowiednie czynności, jednak ze względu właśnie na bezpieczeństwo naszych policjantów nie mogę wchodzić w szczegóły – powiedział w wp.pl rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Groźba zamachu w Polsce? „Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego KGP uzyskał, za pośrednictwem Wydziału d/w z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, informację przesłana przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX o możliwym zagrożeniu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na funkcjonariuszy policji w krajach zachodnich” - czytamy w notatce, którą przytacza Wirtualna Polska, a która 6 maja miała trafić na biurka policjantów. Źródłem informacji o zamachach mają być hiszpańskie służby – podaje WP. Co na to polska policja? - Ta sytuacja jest nam znana, podobnie jak i naszym zaprzyjaźnionym formacjom policyjnym w Europie, o czym informowały media zagraniczne. Oczywiście w związku z tym podejmowane są odpowiednie czynności, jednak ze względu właśnie na bezpieczeństwo naszych policjantów nie mogę wchodzić w szczegóły. Bezpieczeństwo polskich policjantów jest dla nas absolutnym priorytetem i im skromniej wypowiadamy się co do szczegółów w zakresie środków bezpieczeństwa, tym większe bezpieczeństwo możemy zagwarantować – powiedział portalowi Mariusz Ciarka. Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiała Wirtualna Polska, zagrożenie zamachami w Polsce może być realne, na co wskazuje ostrzeżenie wydane przez tak poważne instytucje.

Powstała w 1988 roku Al-Kaida jest jedną z najbardziej znanych organizacji terrorystycznych na świecie. Do najsłynniejszych zamachów, przypisywanych Al-Kaidzie należą te, do których doszło 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych (World Trade Center, Pentagon). Zginęło 2996 osób.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Sośnierz: Rozwiązania Krajowego Planu Odbudowy to katastrofa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze