Polski Ład pogodził Zjednoczoną Prawicę? Deklaracja programowa ma być takim sygnałem

Rząd wprowadza NOWY ŁAD
Autor: PiS/TWITTER Rząd wprowadza NOWY ŁAD

Kto by się tego spodziewał! Tygodnie trudnych negocjacji, przecieki o kolejnych niesnaskach w Zjednoczonej Prawicy, a potem nagle wspólne ogłoszenie Polskiego Ładu i podpisanie nowej deklaracji programowej. – Obecność Jarosława Gowina oraz Zbigniewa Ziobry podczas prezentacji Ładu to nade wszystko sygnał dla wyborców Zjednoczonej Pracy, że obóz rządzący wychodzi z niełatwej, trzeciej fali pandemii wspólnie – mówi w rozmowie z „SE” politolog dr Bartosz Rydliński. Czyżby Jarosław Kaczyński (72 l.), Jarosław Gowin (60 l.) i Zbigniew Ziobro (51 l.) zakopali topór wojenny na dobre?

Kaczyński, Gowin i Ziobro razem

Ostatnie miesiące to prawdziwy festiwal niesnasek w Zjednoczonej Prawicy. Wszystko zaczęło się jeszcze w zeszłym roku, kiedy Gowin sprzeciwił się przeprowadzeniu wyborów kopertowych. Z kolei ziobryści ostro atakowali premiera Mateusza Morawieckiego (53 l.) za negocjacje ws. unijnego budżetu, a ostatnio nie poparli ratyfikacji Funduszu Odbudowy i Kaczyński musiał ratować się głosami Lewicy.

Podczas sobotniej prezentacji Polskiego Ładu potwierdziły się doniesienia "Super Expressu" i głos zabrali również Gowin i Ziobro, którzy opowiedzieli o wkładzie swoich formacji do Polskiego Ładu. Co więcej, liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali wspólną deklarację programową.

Nie przegap: Polski Ład. Wiemy, kto zaprezentuje program. Nieoficjalnie: Liderzy ZP się dogadali! Tylko w "SE"

Manifestacja jedności?

Co oznacza podpisanie deklaracji przez polityków Zjednoczonej Prawicy? O to zapytaliśmy dra Bartosza Rydlińskiego.

– Obecność Jarosława Gowina oraz Zbigniewa Ziobry podczas prezentacji Ładu to nade wszystko sygnał dla wyborców Zjednoczonej Pracy, że obóz rządzący wychodzi z niełatwej, trzeciej fali pandemii wspólnie. Że pomimo wcześniejszych napięć i niewybrednych komentarzy między PiS, Porozumieniem i Solidarną Polską plan ambitnych reform jest ważniejszy – komentuje politolog.

Nie przegap: Zjednoczona Prawica na dniach się powiększy?! Otwarcie mówi o tym Gowin. Wystarczy jeden podpis

– Zastanawiające jednak jest to, że było to kolejne podpisanie deklaracji programowej w ostatnich miesiącach. Inflacja tego typu gestów może w przyszłości podważać wiarygodność zapewnień o trwałości Zjednoczonej Prawicy – dodaje.

Choć wcześniej z PiS dochodziły sygnały o wcześniejszych wyborach, to dziś taki scenariusz wydaje się coraz mniej prawdopodobny.

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze