Poseł PSL Marek Sawicki chce karać kolegów za picie na kongresie. Zostaną usunięci z partii?

2021-12-06 8:30
Alkohol na konwencji PSL
Autor: SUPER EXPRESS Alkohol na konwencji PSL

Podczas sobotniego zjazdu działaczy PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Ludowców, został większością głosów wybrany na kolejną kadencję. Jednak wieku członków partii nie brało udziału w głosowaniach, bo… raczyli się drinkami w barze, co zarejestrował wysłannik „Super Expressu”. Zapytaliśmy posła Marka Sawickiego o zdanie na ich temat.

Integracja przy kieliszku

Wybory prezesa PSL były dla niektórych działaczy partii okazją nie tylko do spełnienia członkowskich obowiązków, ale też do wzajemnej integracji przy trunkach w hotelowym barze. Nasz korespondent zrobił zdjęcia, na których widać, że stoliki w lokalu, do którego zaglądali spragnieni ludowcy, były gęsto zastawione kuflami, szklankami i kieliszkami. Tam bowiem przeniosło się ważne dla partii wydarzenie.

Niespodzianki nie było. Kosiniak – Kamysz prezesem PSL

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Ziobro to najdroższy minister w historii Polski

Pijący powinni przeprosić

Poprosiliśmy o komentarz do podpatrzonej sytuacji posła PSL, byłego ministra Marka Sawickiego. Polityk podkreślił, że nie pił z powodów religijnych. – Akurat w Adwencie nie piję, ale abstynentem kompletnym nie jestem – powiedział Sawicki. – A ci, co się raczyli tam na kongresie PSL w weekend napojami wyskokowymi powinni za to przeprosić prezesa Władysława Kosiniaka – Kamysza. Z kolei szefowie struktur wojewódzkich powinni wyciągnąć wobec nich konsekwencje, włącznie nawet z usunięciem z partii – powiedział nam poseł PSL.

Sonda
Czy politycy powinni pić alkohol podczas partyjnych kongresów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE