Premier Morawiecki PRZECHWALAŁ się przy kolegach z zagranicy. Aż im SZCZĘKI opadły! Wyjawiono, o co poszło

2020-11-26 10:34 Bartosz Wojsa
Mateusz Morawiecki
Autor: KRYSTIAN MAJ / KPRM Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zdradził, że miał ostatnio okazję pochwalić się sukcesami Polski na arenie międzynarodowej. W rozmowie z premierami innych krajów powiedział coś, co sprawiło, że aż im szczęki opadły! "Nie mogli uwierzyć", przyznał dumnie premier Morawiecki. Wiemy, o co chodziło.

Premier Mateusz Morawiecki przechwalał się przy kolegach z zagranicy

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 26 listopada, po godz. 10:00 premier Mateusz Morawiecki mówił o tarczy finansowej 2.0, która ma pomóc firmom uporać się z problemami wynikającymi z ograniczeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa. Premier nie omieszkał jednak wyliczyć również sukcesy, jakie do tej pory Polsce - mimo pandemii - udało się osiągnąć. Chwalił, że to dzięki działaniom Prawa i Sprawiedliwości udaje nam się wyjść z epidemii obronną ręką. Mówił o niskim poziomie bezrobocie, który - jak podkreślał - jest jednym z najniższych w Europie, a nawet na świecie. A potem zdradził, co mówił w rozmowie z premierami innych krajów. Przechwalał się! Kolegom z zagranicy aż szczęki opadły. - Mamy nawet przyrost aktywności ekonomicznej, powyżej poziomu sprzed czasów pandemii. To jest rzecz, o której kiedyś powiedziałem premierom krajów z UE, to aż nie mogli uwierzyć - mówił dumnie premier Morawiecki. - Przyczyną tego jest to, że państwo polskie nie pozostawiło samych sobie przedsiębiorców w dobie kryzysu - dodawał. 

Premier Mateusz Morawiecki ogłasza tarczę 2.0 i pomoc dla przedsiębiorców

Mateusz Morawiecki nie ukrywał, że przed Polską kolejne trudne miesiące. - Nie wiemy, kiedy pozbędziemy się na dobre pandemii - mówił. Przedstawił pomoc dla przedsiębiorców, która ma ułatwić im finansowe uporanie się z trudnościami w czasie pandemii koronawirusa. " Ta wojna z wirusem nie skończyła się jeszcze, ale państwo polskie może obiecać jedno - na pewno nie pozostawimy przedsiębiorców i pracowników samym sobie. Będziemy robić wszystko dla ratowania miejsc pracy i potencjału gospodarczego polskich przedsiębiorców", zapowiedział premier. Szczegóły o programie znajdziecie na stronie SE.pl. 

Czy premier jest "MIĘKISZONEM"? "Będzie dobrze" Adama Federa, odc.162
Najnowsze
KOMENTARZE