PROWOKACJA "Super Expressu". Kupiliśmy dowód POSŁA Konfederacji

2019-12-06 6:04 CHA
Kupiliśmy dowód posła
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Kupiliśmy dowód posła

Uwaga, to może przydarzyć się też tobie! 5 minut – tyle zajmuje wyrobienie w internecie „lewego” dowodu, który może posłużyć choćby do wyłudzenia kredytu. Mimo że od wakacji obowiązuje prawo, zakazujące sprzedaży tak zwanych dokumentów kolekcjonerskich, samowolka trwa w najlepsze. Ba! Jak udowodniliśmy, taki dowód można zamówić nawet na… posła. Czy może być lepszy przykład na to, że prawo nie działa?

Gdy pokazaliśmy młodemu posłowi Konfederacji zamówiony przez nas dowód, nie mógł uwierzyć własnym oczom! Prawdziwy i „kolekcjonerski” dokument są nie do odróżnienia. Zgadzają się wymiary i detale. Zszokowany poseł Michał Urbaniak (29 l.) zapowiada, że nie odpuści sprawy. Wszak gdyby taki dowód wyrobił ktoś, kto ma niecne zamiary, mógłby narobić mu sporo kłopotów!

- To sytuacja kuriozalna, że ktoś jest w stanie produkować i prawie że legalnie sprzedawać dokument, które powinny wydawać tylko organy państwowe. Zwrócę się do władz w celu wyjaśnienia tej sytuacji i podjęcia odpowiednich kroków prawnych, by zapobiegać takim sytuacjom. Rząd dużo mówi, ale wychodzi na to, że niewiele się zadziało w tej sprawie. Jeśli kupiliście bez problemu taki dokument, oznacza, że to jest łatwe do weryfikacji. To tylko kwestia dobrej woli władzy – komentuje nam poseł.

ZOBACZ TEŻ: Prowokacja „Super Expressu”. Na dowód z internetu odebraliśmy przesyłkę z poczty

Wystarczy przygotować zdjęcie, skan podpisu i 700 zł. „Naszą dewizą jest jakość – każdy dokument zaopatrzony jest w odwzorowane zabezpieczenia. Używane przez nas hologramy to nie naklejki - są zgrzewane z dokumentem - dokładnie tak jak w prawdziwym dokumencie” – zachwalają sprzedawcy, oferując także „kolekcjonerskie” prawa jazdy, czy legitymacje studenckie. I nic sobie z tego nie robią, że zgodnie z prawem sprzedaż tego typu dokumentów od lipca jest zagrożona karą do 2 lat więzienia! - Ustawa daje ministrowi spraw wewnętrznych i administracji realne narzędzia, które spowodują ukrócenie tego procederu – tak przed kilkoma miesiącami zachwalali nam nowe przepisy urzędnicy MSWiA– jak się dziś okazuje niedziałające.

Przepędzili polityków i zaczęli rządzić sami. W którym mieście taka heca?

Jak chronić kręgosłup >>> Sprawdź Tutaj