Przełomowe słowa polskiego prymasa w niemieckich mediach. To może wywołać BUNT

2019-04-18 14:30

To może wielu księży doprowadzić do szewskiej pasji. Prymas Wojciech Polak udzielił mocnego wywiadu niemieckiej gazecie ""Sueddeutsche Zeitung”. W rozmowie odniósł się m.in, do pedofili w Kościele. Prymas zapowiedział także konkretne działania - zaproponował powołanie specjalnej komisji, która miałby rozwiązać spór o ks. Henryka Jankowskiego. "Musimy teraz nie tylko przeprosić, lecz także wysłuchać ofiar, aby zmienić mentalność" - podkreślił abp Polak.

- Potrzebna jest nowa mentalność. W Kościele mamy do czynienia z silną, paraliżującą kulturą całkowitej dyskrecji. Trzeba dodać, że wzrastaliśmy w czasach represyjnego systemu komunistycznego, gdy Kościół utrzymywał wiele spraw w tajemnicy. Po 2001 roku wielu biskupów nie mogło pozbyć się dawnego lęku przed ujawnieniem. Informacje o seksualnym wykorzystaniu nadchodziły bardzo późno, od 2010, 2012 roku. Co nie oznacza, że wcześniej nie było przypadków molestowania - stwierdził prymas Polak, który nie chciał komentować wypowiedzi innych polskich hierarchów, którzy zarzuty dotyczące pedofilii odbierali jako próbkę zdyskredytowania autorytetu Kościoła, - Ja powiedziałem w marcu, że molestowanie jest wielkim bólem i hańbą dla Kościoła –  przypomniał i zaznaczył, że wśród biskupów nie był w tym osamotniony.

Zobacz także: Arcybiskup BRONI księdza PEDOFILA. To się w głowie nie mieści!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE