Ireneusz Raś Paweł Zalewski
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express, Marcin Wzionetk/Super Express

Raś i Zalewski wyrzuceni z sejmowych komisji! "Tego nie zrobił nawet Jarosław Kaczyński"

2021-05-19 19:30

Ireneusz Raś i Paweł Zalewski, na wniosek klubu Koalicji Obywatelskiej zostali przez Sejm usunięci ze składów komisji, w których zasiadali. Raś był przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a Zalewski - wiceszefem Komisji Spraw Zagranicznych. - Obaj posłowie pełnili w tych komisjach funkcje, które zgodnie z parytetem przysługują naszemu klubowi - stwierdził w rozmowie z PAP wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki. Raś i Zalewski, wyrzuceni niedawno z Platformy Obywatelskiej, nie kryją zdziwienia.

Raś i Zalewski wyrzuceni z sejmowych komisji

Ireneusz Raś i Paweł Zalewski najpierw, na wniosek Borysa Budki, zostali wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej, a dziś zostali usunięci z sejmowych komisji, w których dotychczas reprezentowali Koalicję Obywatelską.

Nie przegap: Zalewski o wyrzuceniu z PO: to tylko potwierdza moje tezy o potrzebie nowego otwarcia

Paweł Zalewski na wyrzucenie z sejmowej komisji zareagował w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych.

- Na wniosek ?Koalicji Obywatelskiej Sejm odwołał mnie ze składu Komisji Spraw Zagranicznych. Tego nie zrobił nawet Jarosław Kaczyński, gdy usuwał mnie w 2007 roku z PiS. Koledzy, jestem pod wrażeniem - napisał poseł, choć szybko usunął wpis.

- Otrzymałem informację, iż usunięcie z partii skutkuje automatycznym usunięciem z koalicyjnego klubu - powiedział w rozmowie z PAP Zalewski.

Nie przegap: Tusk zastąpi Budkę? Ujawniamy kulisy nocnej narady polityków PO. Te słowa mówią wszystko

Zaskoczony decyzją władz klubu KO jest również Ireneusz Raś. - Styl, który nawet trudno komentować - zaznaczył. Raś na czele sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki stał od 2011 r.

Express Biedrzyckiej - Ireneusz Raś: Czuję się jak śmieć. Budka ma złych doradców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE