Z OSTATNIEJ CHWILI: Dymisja Ziobry? Kto go zastąpi? Znamy nazwiska

2020-09-20 17:52
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: SUPER EXPRESS (2) Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński

Wszystko wskazuje na to, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (50 l.) lada moment może wylecieć z rządu, a jego partia - Solidarna Polska - przestanie być koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości! Kto miałby zastąpić Ziobrę? W nieoficjalnych rozmowach ważni politycy PiS wymieniają pięć nazwisk!

Małgorzata Wassermann (42 l.), Przemysław Czarnek (43 l.), Marek Ast (62 l.), Bartosz Kownacki (41 l.), czy Waldemar Buda (38 l.) – jak ustalił nieoficjalnie „Super Express”, to nazwiska potencjalnych następców Zbigniewa Ziobry na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości. - Wszystko rozstrzygnie się na początku tego tygodnia. Jeśli Ziobro nie przeprosi, nie ukorzy się przed prezesem PiS, może sprzątać biurko w resorcie – mówi nam wysoko postawiony polityk PiS. - Zbigniew Ziobro sam się wykluczył z koalicji. Pod wielkim znakiem zapytania stoi dalsze członkostwo w rządzie naszych koalicjantów, którzy złamali zasady panujące w ramach koalicji. Jest możliwy rząd mniejszościowy bez ministra Ziobry – powiedział nam z kolei rzecznik rządu Piotr Muller (31 l.).

ZOBACZ TAKŻE: Bliski kumpel Szydło ruga Kaczyńskiego! Poszło o "piątkę dla zwierząt". Auć!

Adam Bielan - Polityczny Spacer
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE