Rymanowski żąda przeprosin od Lisa i 30 tysięcy złotych. O co poszło?

2022-01-28 15:07
Tomasz Lis, Bogdan Rymanowski
Autor: AKPA Tomasz Lis, Bogdan Rymanowski

Bogdan Rymanowski i Tomasz Lis prawdopodobnie spotkają się w sądzie - wynika z informacji do których dotarł serwis Press.pl. Dziennikarzowi "Polsat News" bardzo nie spodobała się okładka "Newsweeka", którego redaktorem naczelnym jest Tomasz Lis. Rymanowski żąda przeprosin, wpłaty 30 tysięcy złotych na cele fundacji oraz usunięcia z Twittera okładki tygodnika.

Bogdan Rymanowski wezwał Tomasza Lisa do przeproszenia go za okładkę "Newsweeka", gdzie został nazwany "siewcą głupoty". Dziennikarz "Polsat News" postawił pewne warunki: domaga się usunięcia okładki tygodnika z Twittera, odręcznych przeprosin Tomasza Lisa oraz wpłaty 30 tysięcy złotych na Helsińską Fundację Praw Człowieka. Według ustaleń portalu Press.pl, redaktor naczelny pisma nie zamierza odpowiadać na żądania Rymanowskiego i już zapowiedział, że obaj spotkają się w sądzie. - Pan redaktor Lis w sposób całkowicie niedopuszczalny z punktu widzenia obiektywizmu dziennikarskiego dopuścił się naruszenia dóbr osobistych pana Rymanowskiego. Oskarżenie o „narażenie na śmierć tysiąca ludzi” jest bardzo poważnym zarzutem, także na gruncie prawnokarnym, i nie powinno być nigdy formułowane w stosunku do nikogo, jeśli nie ma ku temu wyraźnych podstaw - powiedział Maciej Zaborowski, pełnomocnik Rymanowskiego.

NIE PRZEGAP: Kim jest Bogdan Rymanowski? Posłał dzieci do szkoły związanej z Opus Dei

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE