Rząd bez Kaczyńskiego?! Jest potrzebny gdzie indziej. "Nasza partia jest zaniedbana"

2021-06-16 19:00
Jarosław Kaczyński
Autor: Tomasz Radzik/SE Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (72 l.), który od dłuższego czasu łączy funkcję wicepremiera i prezesa partii, ma odejść z rządu Mateusza Morawieckiego (53 l.)! Wszystko po to, by skoncentrować się wyłącznie na Prawie i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu na wiele miesięcy przed wyborami, żeby przygotować partię do kampanii wyborczej. – Misja została zakończona i według mnie prezes powinien skupić się teraz bardziej na partii, bo ta jest zaniedbana – mówi w rozmowie z "Super Expressem" ważny polityk PiS.

Kaczyński odejdzie z rządu i zajmie się partią?

Jarosław Kaczyński pełni funkcję wicepremiera od października 2020 roku. Do rządu wszedł głównie po to, aby pełnić rolę bufora między skonfliktowanymi ze sobą premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą (51 l.). – Misja została zakończona i według mnie prezes powinien skupić się teraz bardziej na partii, bo ta jest zaniedbana – relacjonuje nam jeden z ważnych polityków PiS.

Widzi to także ponoć Kaczyński i jak wiemy z nieoficjalnych informacji, skłania się ku zostawieniu rządu i poświęceniu się bez reszty partii. Wszystko miałoby się stać na wiele miesięcy przed wyborami. – A te mogą się odbyć na wiosnę 2022 roku, więc niewykluczone, że już wkrótce Kaczyński przestanie być wicepremierem, aby skupić się na przygotowaniu PiS do kampanii wyborczej – dodaje wysoko postawiony polityk ZP.

Nie przegapNa tajnym spotkaniu Kaczyński podał termin wyborów. Niektórzy będą zdziwieni

W niedawnej rozmowie z Interią Kaczyński zdradził, że jego udział w gabinecie na stanowisku wicepremiera to obecność „przejściowa”. – Jak się zaczną zbliżać wybory, to trzeba będzie skoncentrować się na partii – mówił Kaczyński.

– Dla Kaczyńskiego najważniejsze jest przywództwo w partii. I nie kwapił się do funkcji wicepremiera. Wszedł do rządu po to, aby ograniczyć skalę konfliktu pomiędzy Ziobrą i Morawieckim. I rola bufora się najwyraźniej kończy, co może zwiastować, że być może Ziobrę czeka rozstanie z rządem a Polskę wcześniejsze wybory – komentuje nam prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW.

Super Raport 16.06 (Goście: gen. Stanisław Koziej - były szef BBN, Szymon Hołownia - Polska 2050), Sedno Sprawy: Michał Wypij
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze