Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania za Markiem Falentą! Rutkowski kontynuuje poszukiwania

2019-04-04 15:46 MMB
Krzysztof Rutkowski
Autor: Tomasz Gola

Krzysztof Rutkowski (59 l.) nie ustaje w poszukiwaniach Marka Falenty (44 l.), skazanego na 2,5 roku więzienia za zlecenie nagrywania polityków. Teraz będzie mu łatwiej, bo jak ustalił „Super Express”, za biznesmenem wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania. – Marek, albo się sam zgłoś na policję albo cię sami znajdziemy – powiedział nam Rutkowski, który poszukuje aferzysty za granicą.

– 22 marca 2019 r. Wydział Kryminalny Komendy Stołecznej Policji poinformował sąd, że skazany Marek F. nie został zatrzymany na podstawie listu gończego i opuścił terytorium Polski. Sąd 28 marca 2019 r. postanowił wydać Europejski Nakaz Aresztowania wobec Marka F. - poinformował "Super Express" Sąd Okręgowy w Warszawie.

A jeszcze wczoraj minister wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński (51 l.) zapewniał, że policja poradzi sobie z tym zadaniem! – Marek Falenta zostanie doprowadzony do więzienia, tak samo jak inni groźni przestępcy (…) Jeśli detektyw Rutkowski ruszył do akcji, to może rozwiążmy policję, a ja się natychmiast podaję do dymisji – mówił ironicznie minister na antenie Polsat News. – Nie robię tego w celu kompromitowania polskiej policji. Ja pomagam polskiej policji. Niech pan Brudziński o tym wie – powiedział nam detektyw. - Obecnie kontynuujemy poszukiwania skazanego. Typujemy miejsca, w których może przebywać. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć - dodał.

Słynna akcja detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. ZOBACZ!

ENA jest wydawany w razie podejrzenia, że osoba ścigana za przestępstwo podlegające jurysdykcji polskiego wymiaru sprawiedliwości może przebywać w jednym z państw Unii Europejskiej. Za zlecenie nagrywania rozmów polityków PO-PSL w warszawskich restauracjach m.in. „Sowie i Przyjaciele” Marek Falenta został prawomocnie skazany w grudniu 2017 roku.

Kim jest Marek Falenta? ZOBACZ!

Najnowsze