Morawiecki MOCNO w Sejmie POUCZA opozycję. Co tam się dzieje?! AWANTURA [RELACJA]

2020-10-21 14:35 Jot, PAP
Premier w Sejmie o walce z koronawirusem
Autor: Jakub Kamiński/East News

W Sejmie o godzi. 9 zostały wznowione obrady. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zarządził we wtorek przerwę w obradach do środy do godz. 9, po tym jak przyjęto wniosek KO o odroczenie obrad, aby posłowie mogli zapoznać się z projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. W głosowaniu nie uczestniczyło 28 posłów PiS. - To prawda, to była wpadka, możemy się za to uderzyć w piersi, na moment zabrakło czujności - przyznał wicerzecznik PiS Fogiel w środę w TVP Info.

Sejm w środę wznowił odroczone we wtorek obrady. Posłowie zajmują się projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19, który zakłada wyłączenie odpowiedzialności karnej za działania lecznicze medyków, gdy są one podejmowane w celu zwalczania epidemii COVID-19, ponadto osobom skierowanym do walki z koronawirusem ma przysługiwać wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w radiu TOK FM, że ustawa PiS "na ten moment nie rozwiązuje głównych problemów wydolności (systemu) ochrony zdrowia, ani też nie podnosi w tak znaczący sposób bezpieczeństwa obywateli". "My proponujemy jedno bardzo ważne rozwiązanie, będziemy zgłaszać tę poprawkę, ono jest kluczowe dla bezpieczeństwa Polaków - otwarcie prywatnej służby zdrowia. Za wizyty w prywatnych gabinetach i szpitalach powinien zapłacić rząd, powinien zapłacić NFZ na choroby inne niż Covid-19, bo tu mamy ogromny kryzys" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

RELACJA Z SEJMU>>>NAJNOWSZE INFORMACJE

SPRAWDŹ: Nowe czerwone strefy. Ministerstwo Zdrowia opublikuje listę czerwonych stref [22.10.2020]

14.35 DO GODZINY 17.00 marszałek ogłosił przerwę

14.21 Poseł Sławomir Neumann ostro na Twitterze: - Z debaty wynika jedno. Gdyby nie ta straszna opozycja to w Polsce nie brakowało by testów, łóżek dla chorych, respiratorów, zespołów ratownictwa. To wygląda jak strategia PiS na walkę z #koronawirus co za ludzie. Brakuje tekstu: „dopiero październik a Mateusz już jest wielki”

14.10 Posłowie lewicy także punktowali władzę: 

13.46 Atmosfera robi się nerwowa: - Panie poseł Nitrtas, pan cały czas przeszkadza - upomina Terlecki 

13.42 Morawiecki uczy kultury opozycję: - Proszę się nie zwracać do nas per "wy", bo to z poprzednich czasów. 

13.18 Mocne wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza: - Wykorzystaliście cynicznie pandemię do lansowania Dudy, a dziś go nie ma - mówi.

12.59 Kolejny raz głos zabiera premier, który odpowiada opozycji.

12.45 Na mównicy Borys Budka: - Państwo ledwo dyszy - mówi wytykając błędy władzy.

12.40 Mateusz Morawiecki przyznał też: -  Chcę podziękować Koalicji Polskiej i Lewicy za konstruktywne refleksje w ostatnim tygodniu podczas naszego spotkania. Dziękuję za to, że wielu z państwa poprze to, żeby zlikwidować niepewność prawną dotyczącą noszenia maseczek.

12.33 Adam Niedzielski przyznał, że dziś ten kto nosi maseczkę pokazuje, że jest altruistą. 

12.21 Po premierze głos zabierze minister zdrowia, Adam Niedzielski.

SPRAWDŹ: DRAMATYCZNY apel premiera. Morawiecki prosi o jedno i pokazuje wstrząsające zdjęcie

12.20 Premier mocno: - Nasza strategia to droga środka, kiedy odrzucamy extremum. Nasza strategia jest jak najbardziej właściwa, bo musimy się w dłuższym horyzoncie czasowym nauczyć się żyć z koronawirusem, bo pandemia może słabnąć i potem znowu wzrastać. (...) Gospodarka - co najlepiej świadczy o tym, jak gospodarka kraju przechodzi przez ten największy kryzys? Miarą jest to, czy udaje się utrzymać miejsca pracy. Poprzez nasze tarcze utrzymaliśmy ponad 5 mln miejsc pracy.

Koronawirus w Polsce: Najnowsze dane MZ: MAPA online
Autor: Super Express Koronawirus w Polsce: Najnowsze dane MZ: MAPA online 21.10.2020

12.16 Pierwsze starcie w Sejmie! Z ław opozycji słychać krzyki. 

11.55 Premier Morawiecki w Sejmie: - Nasza droga środka jest najbardziej właściwa, ponieważ musimy nauczyć się żyć z pandemią w dłuższym horyzoncie czasowym. 

11.47 - Nasza strategia to tak budować życie społeczne, by pracować, uczyć się, nie zamykać gospodarki, a jedocześnie przecinać pas transmisyjny - podkreśla Morawiecki

11.43 Premier: - Nasza strategia pokazuje, że była skuteczna na pierwszym etapie, dziś także jej się trzymamy. 

11.40 W Sejmie pojawił się premier Mateusz Morawiecki, który przedstawi informację na temat stanu przygotowania państwa do walki z koronawirusem. 

Super Raport 20.10 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu oraz Marek Balicki - były minister zdrowia)
Najnowsze
KOMENTARZE