Seniorze, nie musisz stać w kolejce! Na infolinii bezpiecznie zapiszesz się na szczepionkę

2021-01-20 6:34 abr
Seniorka oszukana metodą na wnuczka
Autor: pixabay Seniorka oszukana metodą "na wnuczka"

Najstarsi Polacy niepotrzebne odwiedzają przychodnie, aby umówić się na szczepienie przeciwko COVID-19. – Namawiam wszystkich seniorów, aby korzystali z infolinii. To najłatwiejszy sposób na zarejestrowanie się – mówi Michał Dworczyk (46 l.), szef kancelarii premiera, odpowiedzialny za program szczepień.

Od 15 stycznia seniorzy mający powyżej 80 lat rejestrują się na przyjęcie szczepionki chroniącej przed ciężkim przebiegiem choroby wywołanej koronawirusem. Chociaż są różne sposoby umówienia się na szczepienie, wiele osób wybrało tradycyjny – wizytę w przychodni. Niepotrzebnie wychodzą na mróz, narażając się na przeziębienie, a także na zakażenie wirusem.

Super Raport 19.01 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany SLD, były premier oraz dr Tomasz Karauda - lekarz chorób płuc)

Minister odpowiedzialny za program szczepień Michał Dworczyk zaleca seniorom pozostanie w domach i skorzystanie ze specjalnej całodobowej infolinii (tel. 989). Dzwoniąc na nią, zostaniemy połączeni z konsultantem, który będzie w stanie umówić nas na szczepienie w jednym z pobliskich punktów szczepień. Ewentualnie poda nam numery telefonów do punktów, w których zostaniemy zarejestrowani. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i ewentualność wykonania kilku rozmów, bo niektóre punkty nie mają już wolnych miejsc – jest to spowodowane ograniczeniami w dostawach szczepionki.

W niedzielę Dworczyk sam zadzwonił na infolinię, aby zapisać na szczepienie 80-letnią matkę. – Termin, który otrzymała moja mama, to 2 marca. Ale wolne miejsca jeszcze są i namawiam wszystkich państwa, by korzystać przede wszystkim z infolinii, dlatego że to jest najprostszy i najbezpieczniejszy sposób zarejestrowania się na szczepienia – podkreśla minister.

Najnowsze
KOMENTARZE