Sensacja! Donald Tusk jednak ma wrócić przewodzić PO. "Budka się pogodził..."

2021-06-18 7:48
Borys Budka i Donald Tusk wspólnie kibicują reprezentacji Polski
Autor: Borys Budka/Twitter Borys Budka i Donald Tusk wspólnie kibicują reprezentacji Polski

Donald Tusk znów ma być szefem Platformy Obywatelskiej! Taka wiadomość akurat w dniu urodzin z pewnością nie spodoba się zanadto Jarosławowi Kaczyńskiemu. Według ustaleń "Gazety Wyborczej" to już koniec niepewności co do tego, czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki. W trakcie jego poniedziałkowego spotkania z Borysem Budką miało dojść do przyklepania układu, który zakłada rezygnację Borysa Budki z szefa PO i zajęcia jego miejsca przez Donalda Tuska!

W poniedziałek doszło do długo oczekiwanego spotkania pomiędzy Borysem Budką a Donaldem Tuskiem. Obaj panowie wspólnie oglądali w Sopocie mocno nieudany występ piłkarskiej reprezentacji Polski w pierwszym meczu Euro 2020 ze Słowacją. Mecz, który Biało-Czerwoni rozgrywali na stadionie w Sankt Petersburgu, rozpoczął się o godz. 18. Niedługo potem szef Platformy zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z Tuskiem. Obaj politycy trzymają szalik w barwach biało-czerwonych. - Wszyscy dziś kibicujemy Biało-Czerwonym. Jesteśmy jedną drużyną! - napisał Budka. 

Zobacz: Wakacje Kasi Tusk. Hotel zwala z nóg. Cena za dobę jak pensja w Warszawie

Szybko pojawiły się później  nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu Budka i Tusk mają się spotkać ponownie. Teraz do medialnej gry pt. "Powrót Tuska do Polski" weszła "Gazeta Wyborcza". I to z drzwiami i futryną! Według polityka, który miał poznać dokładnie kulisy spotkania, dziennik dowiedział się, że w jego trakcie potwierdzono już właściwie plan, według jakiego Tusk ponownie będzie starał się odebrać władzę PiS. - Zapewniam, że w Sopocie były konkrety. Przekaz, który dotarł do wąskiego grona, jest następujący: Budka miał wstępnie przystać na scenariusz, w którym rezygnuje, i ogłosić decyzję w najbliższym czasie - zdradził anonimowo dziennikowi.

Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Tusk jest jak Yeti w Himalajach

Inny wtajemniczony w kulisy spotkania polityk związany z PO dodawał konkretne szczegóły tegoż planu. - Tusk powiedział Budce, że do końca czerwca muszą się rozpocząć działania, które doprowadzą do sukcesji. Budka tworzył wrażenie, że pogodził się z odejściem, ale czy to rzeczywiście zrobi, pewności już nie ma –  twierdził. "GW" dodaje przy tym, że obecny przewodniczący PO jest "chłodzony" przez najbliższe otoczenie, które wciąż liczy na odbicie Platformy w sondażach po pandemii.

Przeczytaj również: Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu! Wiemy kiedy, decyzja zapadała

Według źródeł gazety, Budka miałby zrezygnować z funkcji szefa PO, a partię do konwencji krajowej poprowadzić Tusk jako pełniący obowiązki przewodniczącego.

Zobacz, jak zmieniał się na przestrzeni lat Donald Tusk

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE