SKANDAL! 33-letni urzędnik z Olsztyna zarabia na walce z koronawirusem

2020-08-14 6:04
Skandal! Urzędnik zarabia na walce z zarazą
Autor: FACEBOOK Paweł Żukowski, dyrektor generalny WMUW

To się nie mieści w głowie! Epidemia koronawirusa zrujnowała finansowo wielu Polaków, ściągając na ich branże ogromny kryzys. Ale są i tacy, którzy na zarazie zarabiają! W tym gronie jest dyrektor generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pawłowi Żukowskiemu (33 l.) za „zaangażowanie w działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19” przyznano specjalny dodatek zadaniowy, wynoszący aż 1,4 tys. zł miesięcznie.

Młody, ambitny i bogaty! Dyrektorskie stanowisko u wojewody Żukowski objął kilka miesięcy po wygranych przez PiS wyborach, w lutym 2016 roku. Olsztyn niejednokrotnie szokowały m.in. nagrody, które dostawał. Lokalna „Gazeta Wyborcza” donosiła choćby o 43 tys. zł, które dostał w 2019 roku. Bonusy szokują tym bardziej, że młody prawnik zarabia w urzędzie prawdziwe kokosy. Jego pensja wynosi ok. 15.000 zł.

ZOBACZ TEŻ: Kompromitacja Dariusza Stasiaka. Chciał zabrać hotelowe kapcie, ale obsługa była czujna

Ale najbardziej bulwersuje fakt wypłacania mu dodatku za walkę z koronawirusem. W związku z trudną sytuacją w urzędzie zaprzestano wypłacania premii, jednak Żukowski swój „bonus” dostaje, o czym jako pierwsza poinformowała olsztyńska „Wyborcza”. 1,4 tys. zł ekstra wypłacane jest mu od marca.

Sam dyrektor problemu nie widzi. W odpowiedzi na zadane przez nas pytania wskazał, że przecież brał udział w w posiedzeniach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, do tego uczestniczył w wideokonferencjach z różnymi resortami, no i ściśle współpracuje z Ministerstwem Zdrowia, a nawet „ma udział w tworzeniu poleceń wojewody”.

- W naszym urzędzie takie dodatki otrzymało kilkudziesięciu pracowników – tłumaczy nam.

A swoją drogą urzędnicy wojewody muszą być naprawdę zapracowani. Jego rzecznik, Krzysztof Guzek, na odpowiedź w sprawie wynagrodzenia dyrektora Żukowskiego potrzebuje aż miesiąc, do 20 września...

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus atakuje dzieci na Warmii i Mazurach! Ponad 800 nowych zakażeń w Polsce!

Janusz Korwin-Mikke - najlepsze momenty „Expressu Biedrzyckiej”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE