Skazany za kradzież pendrive’ów. Rok w zawieszeniu dla sędziego

2020-07-04 6:00 Dariusz Grzędziński
Zabiła kochanka, bo się nad nią znęcał. Jak potraktuje ją sąd?
Autor: Cezary Pecold

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków wydał wczoraj wyrok w głośnej sprawie sędziego Roberta W. i jego żony Ewy W. Małżeństwo, które na początku 2017 r. zostało przyłapane na kradzieży elektroniki, w tym m.in. pendrive’ów, usłyszało wyrok: rok więzienia w zawieszeniu – Robert W. na 3 lata, jego żona – na dwa.

Uzasadniając wyrok, sędzia Piotr Mgłosiek mówił o wielu wątpliwościach. – Odzwierciedleniem tych wątpliwości jest dokonana przez sąd korekta opisu czynu (…) sąd wyeliminował z opisu czynu przywłaszczenie pendriveów oraz kabla, przede wszystkim z uwagi na analizę monitoringu – tłumaczył sędzia.

Przypomnijmy: w lutym 2017 r. sędzia Robert W. i Ewa W. zostali przyłapani na kradzieży sprzętu elektronicznego (m.in. kilkunastu pendrive’ów) o łącznej wartości ponad 4 tys. zł. Małżeństwo działało w sklepach we Wrocławiu i Wałbrzychu. Działało bardzo profesjonalnie, bo ochroniarze znaleźli przy nich nawet nożyk od odcinania zabezpieczeń! W marcu ubiegłego roku Sąd Najwyższy orzekł usunięcie Roberta W. z zawodu sędziego. Wczorajszy wyrok jest nieprawomocny.


W partii Razem pieniądze jak na szczytach władzy. Zandberg zarabia jak premier

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze