Sklepy w niedziele czynne do 13.00

2017-06-07 4:00
Sprawdź jak czynne są sklepy w sobotę i święta
Autor: Marcin Smulczyński Sprawdź jak czynne są sklepy w sobotę i święta

Jest nowy pomysł na handel w niedzielę. Zamiast całkowitego zakazu otwierania sklepów mają one pracować tylko na jedną zmianę, czyli maksymalnie do godz. 13. Ograniczenie handlu nie dotyczyłoby tylko aptek i stacji benzynowych.

- To jest dobre rozwiązanie. Jeśli pracownicy sklepów, hipermarketów skończą pracę o godz. 13, po powrocie do domu będą jeszcze mieć czas na rodzinny obiad, spacer, pójście do kościoła - mówi nam poseł PiS Adam Abramowicz (56 l.), szef sejmowego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego. Ten właśnie zespół będzie dziś rozmawiać o pomyśle. Abramowicz uważa, że jest to lepsze niż wariant z dwiema pracującymi i dwiema wolnymi niedzielami. - Rozmawialiśmy o pomyśle z handlowcami i oni są "za" - mówi Abramowicz. Jeśli członkowie zespołu przegłosują pomysł otwartych do godz. 13 sklepów, wcale jednak nie oznacza jeszcze, że tak będzie. To tylko opinia dla podkomisji do spraw rynku pracy, która zajmuje się projektem Solidarności na temat handlu w niedziele. Związkowcy chcą całkowitego pozamykania sklepów w każdą niedzielę. Rząd i handlowcy uważają jednak, że taki krok może kosztować gospodarkę nawet 10 mld zł rocznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE