PRZEŁOM po spotkaniu Kaczyński-Ziobro. "Pozostały nam w zasadzie formalności" [ZDJĘCIA]

2020-09-23 22:42 TWO, SUO, KS
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: SUPER EXPRESS (2) Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński

Na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa PiS ponownie omawiano m. in. możliwe scenariusze polityczne. "Po czterech godzinach rozmowy prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski wydawało się, że wszystko jest już ustalone. Niestety, nie dogadaliśmy się" – ujawnia ważny polityk PiS. Wieczorem doszło z kolei do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Co tam ustalono? Wygląda na to, że konflikt został zażegnany.

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński (71 l.) i Zbigniew Ziobro (50 l.) doszli do długo wyczekiwanego porozumienia. W środę wieczorem politycy spotkali się ponownie. Po dwóch godzinach rozmowy szef Solidarnej Polski wyszedł wyraźnie zadowolony. - Wygląda na to, że rządowe negocjacje dobiegły końca. Pozostały nam w zasadzie formalności – zdradza nasz informator. Zanim doszło do spotkania Kaczyński - Ziobro w siedzibie partii rządzącej zebrało się kierownictwo PiS z prezesem na czele. – Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od jej decyzji. Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna – przekazała po tych rozmowach rzecznik PiS Anita Czerwińska (50 l.). W tym samym czasie trwała narada Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu – głosił komunikat SP.

Około godziny 18.30 Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobro w willi przy ul. Bacciarellego. Tak samo jak w poniedziałek gospodarzem ich spotkania był Maciej Łopiński (73 l.), bliski przyjaciel Lecha Kaczyńskiego (+ 61 l.). Po dwóch godzinach pierwszy budynek opuścił Jarosław Kaczyński. Chwile później wyraźnie uśmiechnięty z budynku wyszedł Ziobro. Głównym punktem sporu był sprzeciw SP dotyczący dwóch ustaw: o bezkarności polityków i futerkowej. Według naszych informacji zawarte porozumienie zakłada przyjęcie takich poprawek do obu ustaw, by poparła je Solidarna Polska.

Wiele wskazuje na to, że elementem porozumienia Kaczyńskiego z Ziobrą będzie wejście tego pierwszego do rządu. - Jest porozumienie i Prezes - wicepremierem, co zmienia mocno obecne status quo i układ sił w rządzie. Do końca tygodnia mają pojawić się podpisy pod nową umową koalicyjną Zjednoczonej Prawicy - zdradził dziennikarz Andrzej Gajcy.

Władysław Teofil Bartoszewski pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze