Tajemniczy Bogusław chce… rozhermetyzować system wyborczy

2019-05-15 15:16
Bogusław CIOK=eurowybory-happening-baner
Autor: Katarzyna Zaremba/SUPER EXPRESS

Powiesił w Katowicach trzy takie banery i jeden w Dąbrowie Górniczej. Mówi, że nie kpi z wyborów, że chce zachęcić ludzi do głosowania. Jednak nie na tych kandydatów, których już namaścili prezesi partii politycznych.

Mówi o sobie, że był kiedyś przedsiębiorcą, teraz nie pracuje, żyje z oszczędności i postanowił przypomnieć, że system, w którym obywatel nie może sam zarejestrować się na liście wyborczej, bo takie prawo mają partie jest systemem do... – I chcę go rozhermetyzować i w tym celu wydałem kilkadziesiąt złotych na banery, powiesiłem je w ruchliwych punktach, obok reklamy polityków startujących w eurowyborach. Chcę zachęcić tym happeningiem do uczestnictwa w wyborach i głosowania, ale nie na jedynki, dwójki, trójki, czwórki, albo tych z ostatnich na listach, bo ich tam umieścili prezesi. Zachęcam do głosowania na tzw. wypełniaczy listy. Bo ona musi mieć dziesięciu kandydatów, w tym cztery kobiety, bo parytet musi być zachowany. Chodzi o to, że cały ten system jest do… Bo posłów już wybrał jeden czy drugi prezes partii, a suweren, czyli obywatel, mają być tylko narzędziem zatwierdzającym ten wybór – uważa Bogusław (61 l.).

Banery z twarzą Bogusława wiszą od paru dni. Jeszcze ich nie zdjęto. Bo „kandydat niegłosujących” oczywiście nie wystąpił o zgodę na ich wywieszenie do zarządcy tzw. pasa drogowego. – A z jakiej to okazji miałby prosić o zgodę? Nikogo nie reklamuję, nawet siebie, nie podaję nawet swojego nazwiska. Korzystam tylko z przysługujących mi praw konstytucyjnych. Czekam tylko na to, żeby usunięto moje banery. Będzie wtedy tak, jak w PRL z gościem, który napisał na murze „Rządzą nami idioci”. Milicja go zwinęła, gość tłumaczy, że przecież nie podał nikogo z nazwiska, a milicjanci odpowiedzieli: dobrze, dobrze, my wiemy, kto nami rządzi! – puentuje Bogusław. Oczywiście jego nazwisko jest nam znane. Na fejsie rzeczona inicjatywa ma już kilkanaście tysięcy polubień.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE