Tak Kaczyński zareagował na decyzję Gowina. Wszystko wyszło na jaw

2020-04-07 14:17 Paula
Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin
Autor: Marek Zieliński Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin

W poniedziałek świat polskiej polityki zelektryzowała wiadomość o decyzji jaką podjął Jarosław Gowin. Szef Porozumienia zdecydował, że poda się do dymisji i odejdzie z rządu. Gowin nie chce być już wicepremierem i ministrem. W najnowszym wywiadzie opowiedział o kulisach swojej decyzji.

Niczym grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że Gowin podał się do dymisji. Szef Porozumienia, które wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy, zrezygnował z bycia wicepremierem w rządzie Morawieckiego, a także z bycia ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.  - Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszące trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji - tłumaczył polityk. We wtorkowej rozmowie na antenie radia Wnet był pytany o to, dlaczego tak zdecydował. - Nosiłem się z nią kilka dni, do ostatniej chwili liczyłem, że uda mi się wypracować kompromis.

ZOBACZ: KONIEC ulubieńca Rydzyka na antenie! Bezwzględne decyzje władz

Dodał, że najpierw przekazał wiadomość o podaniu się do dymisji swoim posłom, a następnie prezesowi Prawa i Sprawiedliwości oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Gowin ujawnił, jak przyjął tę wieść Kaczyński: - Miałem wrażenie, że był zaskoczony. No ale.. przyjął to jako fakt dokonany. Gowin przyznał, że w identyczny sposób przyjął wiadomość premier. 

Ciekawą scenę zarejestrowały natomiast kamery tvn na sali Sejmowej. Gdy do rozmawiającego z marszałkiem Terleckim prezesa PiS podszedł Gowin, Kaczyński go zignorował. Gowin wypowiedział  kilka słów, ale prezes PiS rzucił mu jedynie lodowate spojrzenie. 

Super Raport 7.04 - Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Gawkowski, Marcin Kierwiński, Igor Tuleya

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze