Tak upamiętnią Kornela Morawieckiego. Aż łezka się w oku kręci

2021-05-04 13:09 Sara Osiecka PAP
Kornel Morawiecki
Autor: Tomasz Golla/Super Express Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki zmarł około południa 30 września 2019 roku po walce z nowotworem trzustki. Wiadomość o druzgoczącej diagnozie została przekazana w styczniu tego samego roku. Założyciel „Solidarności walczącej” odszedł w wieku 78 lat, a 3 maja 2020 roku skończyłby 80. Z tej okazji postanowiono uhonorować go w niezwykły sposób. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego pojawi się na znaczkach pocztowych.

Kornel Morawiecki został upamiętniony w wyjątkowy sposób. - W poniedziałek, 3 maja br., Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy emisji „Kornel Morawiecki”. Walor trafia w ręce klientów i filatelistów dokładnie w 80. rocznicę urodzin założyciela „Solidarności Walczącej” – podała Poczta Polska we wtorek 4 maja. Autorem projektu jest spółka, a kolekcjonerski znaczek będzie można nabyć za 3,30 zł. Nakład wynosi 120 tysięcy sztuk. - Poczta Polska poprzez emisję znaczka uhonoruje jedną z kluczowych postaci we współczesnej historii Polski i jej istotnego współtwórcę. Marszałek Kornel Morawiecki to symbol nieugiętości i bezkompromisowej walki o polską suwerenność. W swoich wypowiedziach podkreślał, że największą i niepodważalną wartość stanowi dobro naszego kraju i narodu. To przesłanie w sposób szczególny bliskie Poczcie Polskiej, jednej z najstarszych polskich instytucji, której losy od 463 lat nierozerwalnie splecione są z historią Polski – przekazało słowa Tomasza Zdzikota, prezesa Poczty Polskiej, PAP.

Nie przegap: Wzruszający wpis premiera Morawieckiego. „Gdyby Ojciec żył, dzisiaj skończyłby 80 lat”

Kornel Morawiecki nie tylko na znaczkach

Znaczki pocztowe to nie jedyny sposób Poczty Polskiej na uczczenie pamięci Kornela Morawieckiego. Wydana została także limitowana wersja koperty FDC, czyli koperty Pierwszego Dnia Obiegu. Widać na niej zdjęcie upamiętniające moment otwarcia pierwszego posiedzenia Sejmu Rzeczpospolitej VIII kadencji przez marszałka seniora.

Zobacz: 770 miliardów złotych pomoże odbudować gospodarkę. Premier Morawiecki z ważnym przesłaniem [Wideo]

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Polacy nie będą musieli płacić nowych podatków
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze