Talent Krystyny Pawłowicz doceniony! Sprzedała rysunek za niezłą kasę

2020-09-20 8:29 BL
Pawłowicz jak Matejko
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Krystyna Pawłowicz jest obecnie sędzią Trybunału Konstytucyjnego. W wolnych chwilach słynna profesor prawa i była posłanka PIS zajmuje się rysowaniem. Okazało się, że jest bardzo utalentowana. Swoje prace wystawia na aukcjach antykwarycznych i z powodzeniem je sprzedaje. W sobotę kupiec za portret Indiry Gandhi zapłacił 700 zł.

Słynna i kontrowersyjna była posłanka PIS Krystyna Pawłowicz jest teraz sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Ale to kobieta wielu talentów. Jak już pisaliśmy od kilku miesięcy Pawłowicz z powodzeniem wystawia swoje prace na aukcjach antykwarycznych. W czerwcu sprzedała dwa rysunki za 600 i 700 zł. – Jak na całkowitego amatora to nie jest źle – stwierdziła autorka w rozmowie z naszą gazetą.

Kolejną aukcję Pawłowicz zapowiadała w mediach społecznościowych. - "Takie tam amatorskie rysunki z młodości, sprzed ok 40 lat... Ten we wrześniu też będzie na aukcji w Antykwariatach Warszawskich LAMUS..." - pisała w lipcu. W sobotę portret byłej premier Indii Indiry Gandhi. z ceną wywoławczą 600 zł został kupiony za 100 zł więcej przez uczestnika o inicjałach "P1”.

"Sygnowany ołówkiem: »K. Pawłowicz 3.II.1974«. Portret Indiry Gandhi (1917-1984), wybitnego polityka, wieloletniej premier Indii. Jeden z czterech rysunków powstałych w latach 70.-80., wykonanych przez Krystynę Pawłowicz, doktora habilitowanego nauk prawnych, byłego profesora Uniwersytetu Warszawskiego, byłą posłankę, sędzię Trybunału Konstytucyjnego. Oprawiony w ramę 44 x 36 cm. Stan dobry" – podaje „Rzeczpospolita” za opisem warszawskiego antykwariatu "Lamus".

Czytaj też: Co za talent! Krystyna Pawłowicz narysowała ikonę ROCKA. Można to kupić. RARYTAS

Najnowsze