Tańczą i śpiewają w czasie zarazy. Koronaporadnik "Będzie Dobrze" Adama Federa. [WIDEO]

2020-04-08 15:42
Wielki powrót krakowskiej legendy. Gracjan Roztocki zaśpiewał o... koronawirusie!
Autor: Youtube

Człowiek w trudnych chwilach zawsze sięgał po muzykę, bo ona dodaje otuchy i podnosi morale. Ze śpiewem na ustach maszeruje się raźniej zarówno ku zwycięstwu, jak i ku klęsce. Nie inaczej jest tym razem, podejmowane są próby odpędzenia koronawirusa, z użyciem śpiewu oraz instrumentów.

"Jak cię dopadnie koronawirus, to już ci nie będzie fajnie" - śpiewa Gracjan Roztocki i trudno się z nim nie zgodzić. Co jeszcze podmiot liryczno-muzyczny chce nam przekazać? "Dlatego myj ręce dokładnie i higieny przestrzegaj starannie". Proste, ktoś mógłby powiedzieć, że zbyt proste przesłanie, ale nie miałby racji. To wszystko jest genialne w swojej prostocie i bardzo pożyteczne. Kolejny utwór, pełen wspaniałych porad można znaleźć na youtube, na kanale Śpiewam, bo lubię. "Koronawirus to taka choroba, niech każdy siedzi w domu, niech każdy się chowa". Od razu mamy wyjaśnienie co to jest koronawirus, że to choroba, a następnie mamy radę, żeby się chować w domu. Świetna, pożyteczna piosenka. Nie zawsze jest tak dobrze. Pewien artysta disco polo zawodzi na przykład: "Tak jednostajne w domu dni, samotne tak, ooo". Ten podmiot liryczno-muzyczny ma wyraźnie zły nastrój, więc to jest nadmierne epatowanie złą emocją, a to jest teraz nikomu niepotrzebne. Takich przykładów, nietrafionych piosenek o koronawirusie jest więcej. Pewni artyści nagrali teledysk w lesie, a to przecież nielegalne, było ich troje, a to przecież nielegalne zgromadzenie.

Taniec, muzyka, śpiew na koronawirusa. Koronaporadnik Adama Federa odc. 14

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Piosenka w czasach zarazy powinna być pozytywna, z takiego założenia wyszedł skoczek narciarski i muzykant w jednej osobie, czyli Piotr Żyła, więc zaśpiewał i zagrał na gitarze "Don't worry be happy".

sport.se.pl/sporty-zimowe/piotr-zyla-urzadzil-recital-na-kwarantannie-cudowny-wokal-kazal-ludziom-sie-nie-martwic-wideo

Ja w szczególności polecam tę właśnie piosenkę, a na drugą nóżkę utwór bardzo pożyteczny, a jednocześnie nietuzinkowy. Dorota Ujda-Jankiewicz – sopran, Andrzej Jankiewicz – tenor, ten wspaniały duet, wykonał doskonałą piosenkę o kwarantannie. To jest taka bomba skumulowanego optymizmu, że najlepiej dawkować sobie po 15 sekund tego utworu dziennie, ale codziennie.

Zobacz też: www.se.pl/wiadomosci/polityka/dzikie-zwierzeta-szturmuja-miasta-koniec-dominacji-czlowieka-koronaporadnik-adama-federa-wideo

Najnowsze