Terlikowski ma plan, jak obronić pamięć o Janie Pawle II. To może wywołać panikę!

2021-10-26 13:44
Tomasz Terlikowski, Jan Paweł II
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS, EAST NEWS Tomasz Terlikowski, Jan Paweł II

Tomasz Terlikowski to wśród osób świeckich jedna z najpopularniejszych postaci w polskim Kościele rozumianym jako wspólnota wiernych. Publicysta często idzie po prąd i wprost mówi o rażących błędach hierarchów. Teraz Terlikowski zdradził plan, który ma pomóc obronić pamięć o Janie Pawle II. To może wywołać panikę wśród panikę takich duchownych jak np. Kardynał Stanisław Dziwisz.

Tomasz Terlikowski, który znany jest z głębokiej wiary, nie oszczędza polskich hierarchów. Tym razem kolejny raz odniósł się do publikacji dziennikarza Marcina Gutowskiego, autora reportaży takich jak "Purpurowa sieć" czy " Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". Tomasz Terlikowski przedstawił swój plan na to, by ocalić pamięć po Janie Pawle II. Jego recepta może wywołać wściekłość wśród biskupów. - Cykl Marcina Gutowskiego uświadamia jedno. Jeśli chcemy obronić pamięć Jana Pawła II, ale też odbudować wiarygodność Kościoła, trzeba wreszcie wyjaśnić do bólu sieć powiązań stworzonych przez abp Józefa Kowalczyka, kard. Stanisława Dziwisza, kard. Henryka Gulbinowicza - stwierdził jednoznacznie katolicki publicysta. Jego zdaniem "jednym z kluczy do tych spraw jest sprawa abp Paetza". - Niezależna, wiarygodna Komisja jest jedyną drogą. Tyle, że w tej sprawie trzeba mieć… odwagę, a ta jest artykułem deficytowym. Wygodniej jest udawać, że to atak na Kościół. Ale to dla Kościoła jest zabójcze - ocenił Tomasz Terlikowski. 

NIE PRZEGAP: Bąkiewicz wygadał się u Rydzyka! Szpila w Morawieckiego?! Zrobiło się nieprzyjemnie

Reportaż Marcina Gutowskiego "Purpurowa sieć" można już oglądać w TVN24 GO. Zdaniem autora, to właśnie ""purpurowa sieć" odpowiada  za wielki kryzys, który dotknął Kościół. - To sieć znajomości, powiązań towarzyskich, zawodowych i instytucjonalnych polskich hierarchów, którzy - jak mówią nasi rozmówcy - meblowali polski Kościół i doprowadzili go do dzisiejszego stanu - precyzował Gutowski.  

ZOBACZ TEŻ: Pracownica Andrzeja Dudy wyjawiła, co robi pierwsza dama! Ogromna awantura

Sonda
Czy kardynał Dziwisz szkodzi Kościołowi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE