Nie do wiary! To on, a nie Andrzej Duda, mógł być kandydatem PiS na prezydenta! Jarosław Kaczyński wszystkich zaskoczył

2021-02-26 14:30 likp
On mógł zostać prezydentem zamiast Andrzeja Dudy
Autor: EAST NEWS (2) On mógł zostać prezydentem zamiast Andrzeja Dudy

Kto by pomyślał o czymś takim! A jednak sam Jarosław Kaczyński snuł wizję, w której ten człowiek - dziś bardzo daleki od PiS - będzie kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich. Wówczas o Andrzeju Dudzie nikt nie myślał. Mało kto go nawet znał. Losy potoczyły się jednak inaczej. To Andrzej Duda został prezydentem, dwukrotnie wygrywając wybory. Kim był polityk, który mógł zostać prezydentem RP zamiast Dudy? Jak się dowiecie, spadniecie z krzeseł.

Dziś słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2009 roku brzmią science fiction. Wtedy prezydentem RP był jego brat - Lech Kaczyński - a PiS powoli szykował się do kampanii prezydenckiej 2010. Celem była reelekcja Kaczyńskiego. Plany pokrzyżowała katastrofa smoleńska. Jeden z użytkowników Twittera przypomniał rozmowę prezesa PiS z "Faktem" sprzed 12 lat. Z rozmowy jasno wynikało, że Lech Kaczyński będzie kandydatem PiS w wyborach prezydenckich 2010. To nie było zaskoczenie, w przeciwieństwie do potencjalnego kandydata PiS w kolejnych wyborach głowy państwa - w 2015 roku. Wówczas niezłe notowania miał dzisiejszy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Sprawa jest w tej chwili otwarta (...) mogą pojawić się i inni - tonował entuzjazm wokół Ziobry Kaczyński i wymienił jedno nazwisko. - Zwraca uwagę Marek Migalski, choć to dopiero początek początków i może być różnie - dodał tajemniczo. O co chodzi z Markiem Migalskim, który dziś jest wielkim krytykiem obozu "dobrej zmiany"? 

CZYTAJ TAKŻE: Przerażające doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim! "Półprzytomny wzrok", "wszędzie go karmili"

Słynny politolog z Raciborza swego czasu stał się wielką gwiazdą PiS. Co prawda do partii nie wstąpił, ale z jej listy wszedł do Parlamentu Europejskiego. Szybko jednak poróżnił się z "rdzennymi pisowcami" i związał się z rozłamowcami w ramach partii Polska Jest Najważniejsza. Tym samym pomysł na to, by kandydował w wyborach prezydenckich 2015 z ramienia PiS bezpowrotnie upadł. Najbardziej skorzystał na tym Andrzej Duda. 

ZOBACZ TEŻ: Trzaskowski założy z Biedroniem partię?! Ujawniamy kulisy ich tajnego spotkania!

Express Biedrzyckiej - Leszek Balcerowicz: PiS zdobywa władzę jak komuniści
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze