W PiS wszystko się WALI! Sasin ZRUGANY. Macierewicza WYWALĄ? Kaczyński w tarapatach

2020-07-31 13:19 LIKP
Jarosław Kaczyński
Autor: EAST NEWS Jarosław Kaczyński

To już prawdziwy kryzys! Czy mnożące się spory i konflikty doprowadzą do rozpadu koalicji Zjednoczonej Prawicy i przyspieszonych wyborów parlamentarnych? Coraz więcej na to wskazuje! Na dodatek różnice zdań pojawiają się wewnątrz PiS. Jarosław Kaczyński jest w prawdziwych tarapatach. Jak on ma nad tym wszystkim zapanować?!

Sytuacja ewidentnie wymyka się spod kontroli. Zbigniew Ziobro podkreśla różnice dzielące go z Mateuszem Morawieckim u ojca Tadeusza Rydzyka (CZYTAJ O TYM TUTAJ), a Joanna Lichocka na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" - wkurzając tym pisowskich radykałów - stwierdziła, że "wypowiadanie dziś konwencji stambulskiej wydaje się błędem politycznym", bo "poważnie uderza w wizerunek Polski w czasie, gdy mamy wiele na scenie europejskiej do wygrania". Wcześniej doszło m.in. do rozłamu w klubie PiS w trakcie głosowania nad powołaniem członków do komisji ds. pedofilii (ZOBACZ TU). Nieco później nieprzyjemnie poróżnili się Janusz Kowalski z wicepremier Jadwigą Emilewicz (CZYTAJ TU). Teraz zaatakowano jednak kogoś znacznie ważniejszego w obozie PiS - wicepremiera Jacka Sasina i jego resort. - Przygotowany w Ministerstwie Aktywów Państwowych plan drastycznych cięć w górnictwie był niepotrzebny, bo i tak nie zostałby zrealizowany. Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość nie ma mowy o działaniach, które mogłyby zdestabilizować Śląsk - przekonywała europosłanka partii rządzącej Izabela Kloc. 

Jakby tego było mało coraz częściej mówi się, że człowiek bardzo bliski Jarosławowi Kaczyńskiemu, który był dla niego wielkim wsparciem po katastrofie smoleńskiej, może wylecieć z kierownictwa partii. - Komu bije dzwon w PiS? W moich źródłach słyszę, że Macierewicz może stracić funkcję wiceprezesa, a temat raportu jego Podkomisji (smoleńskiej - red.) wreszcie musi być zamknięty - informował na Twitterze dziennikarz oko.press Radosław Gruca. 

Express Biedrzyckiej - Paweł Zalewski: Duda nie przestanie być instrumentem Kaczyńskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze