W Sejmie jak w przedszkolu. Grzegorz Braun śmieje się z nazwiska Morawieckiego

2022-06-23 12:26
Grzegorz Braun jedyny w swoim rodzaju! Cały Sejm solidarny z Ukrainą. On nie
Autor: wikimedia.com/Grzegorz Braun Grzegorz Braun

Grzegorz Braun zdecydowanie należy do grona najbardziej kontrowersyjnych polityków. Poseł Konfederacji nieraz nie przebiera w słowach i co rusz wywołuje kolejne skandale. Tym razem Braun postanowił uderzyć w Morawieckiego. Poziom jego wypowiedzi jest żenująco niski.

Za jedną ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi Braun został nawet już ukarany. Jedną z najsłynniejszych niechlubnych akcji posła było rzucenie w stronę Adama Niedzielskiego słów: “Będziesz pan wisiał”. Prezydium Sejmu ukarało wtedy Brauna karą finansową. 

Teraz poseł za cel obrał premiera Mateusza Morawieckiego. Na szczęście tym razem obyło się bez gróźb, jednak poziom wypowiedzi i tak jest druzgocąco niski. Braun postanowił powołać się na swoje wykształcenie i ocenił nazwisko premiera. Powiązał je z dżumą i głodem. 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące oświadczenie majątkowe Grzegorza Brauna. Ile pieniędzy ma polityk Konfederacji?

- Jako polonista z pierwszego wykształcenia miałem zajęcia z językoznawstwa i w związku z tym na moją miarę autorytatywnie stwierdzam, że etymologia nazwiska Morawiecki powinna być wiązana z zarazą morową i morzeniem ludzi głodem. To stąd nazwisko kiedyś by się zdawało szlachetnej rodziny - stwierdził Braun na korytarzu w Sejmie. 

Jaka jest prawdziwa etymologia nazwiska Morawieckiego? Według Internetowego Słownika nazwisk w Polsce pochodzi ono od miejscowości Morawiec. 

Kim jest Grzegorz Braun?

Grzegorz Braun z wykształcenia jest polonistą. Pracował także jako reżyser filmowy. W 2015 roku kandydował w wyborach prezydenckich, a także w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska w 2019 roku. W 2015 roku premierę miał serial autorstwa Brauna „Zamach Smoleński”, dotyczący katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku. Jest on również liderem Konfederacji Korony Polskiej i jednym z przywódców federacyjnej partii politycznej Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Kaczyński zbiera posłów by pozbyć się Ziobry. Kibicuję mu w tym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE