Waszczykowski odradza polskim władzom wyjazd do Smoleńska

2020-02-21 14:07 ABR
WITOLD WASZCZYKOWSKI
Autor: Marcin Wziontek WITOLD WASZCZYKOWSKI zasłynął wpadką, gdy powiedział, że rozmawiał z ministrem mitycznego państwa San Escobar.

Europoseł PiS, były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, powiedział w wywiadzie dla „Polska Times”, że nikt z najwyższych władz nie powinien lecieć do Smoleńska z okazji 10 rocznicy katastrofy rządowego Tupolewa. Z uwagi na wrogie relacje z Rosją należy spodziewać się prowokacji. – A tych trzeba unikać, zwłaszcza na miesiąc przed wyborami prezydenckimi.

– Byłoby naiwnością myśleć, że oni nam pomogą te uroczystości zorganizować. Przecież od lat uchylają się od pomocy przy śledztwie smoleńskim, czy nie oddają wraku – mówi Waszczykowski.

Europoseł utrzymuje, że gdyby prezydent lub premier polecieli do Smoleńska, wystawiliby się na „nieskończoną liczbę prowokacji, na ośmieszanie, upokarzanie.” – Po co nam to? Po co to robić na miesiąc przed wyborami prezydenckimi? – ocenił Waszczykowski.

Do katastrofy TU-154 doszło 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona, Maria.

Najnowsze