Wybory w Rzeszowie. Ujawniamy kulisy sojuszu Tadeusza Ferenca z Marcinem Warchołem

Marcin Warchoł i Tadeusz Ferenc
Autor: ARTUR HOJNY, Reprodukcja BEATA OLEJARKA Marcin Warchoł i Tadeusz Ferenc

Wybory w Rzeszowie odbędą się już w najbliższą niedzielę 13 czerwca. Tadeusz Ferenc, po ponad 18 latach, zrezygnował z funkcji prezydenta Rzeszowa, stąd konieczność przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Kojarzony z lewicą samorządowiec zaskoczył wszystkich, kiedy na swojego następcę namaścił Marcina Warchoła z Solidarnej Polski. Jak do tego doszło? - To ja poznałem Ferenca z Warchołem, spotkali się u mnie w gabinecie, kiedy byłem jeszcze wiceministrem sprawiedliwości - mówi w rozmowie z "Super Expressem" minister Michał Wójcik.

Kulisy sojuszu Ferenca z Warchołem

Wybory w Rzeszowie budzą ogromne emocje. O fotel prezydenta miasta powalczą: Ewa Leniart, Konrad Fijołek, Grzegorz Braun i Marcin Warchoł. Ten ostatni może liczyć na poparcie Tadeusza Ferenca, który z przyczyn zdrowotnych, po ponad 18 latach zrezygnował z funkcji prezydenta Rzeszowa. Jak doszło do zaskakującego sojuszu polityka kojarzonego z lewicą z wiceministrem sprawiedliwości z Solidarnej Polski? Okazuje się, że poznał ich minister Michał Wójcik.

To ja poznałem Ferenca z Warchołem, spotkali się u mnie w gabinecie, kiedy byłem jeszcze wiceministrem sprawiedliwości. Ferenc przyjechał do mnie, rozmawialiśmy o sprawach lokalnych i zaproponowałem, że zaproszę mojego kolegę. I tak zaczęła się ich współpraca - zdradza nam Wójcik.

Polityk Zjednoczonej Prawicy komplementuje zarówno byłego prezydenta miasta, jak i swojego partyjnego kolegę.

- Tadeusz Ferenc to ikona, człowiek, który żyje miastem. Wielokrotnie z nim rozmawiałem i rzadko spotyka się takich samorządowców. Miałem okazję współpracować z Marcinem Warchołem przez pięć lat i jest to godny następca prezydenta Tadeusza Ferenca. Zawsze żył polityką lokalną i dbał o sprawy Rzeszowa. Warchoł przekonał do siebie Ferenca zaangażowaniem, rzetelnością – tym, że żyje sprawami lokalnej społeczności. Tym właśnie różni się od reszty kandydatów - przekonuje Michał Wójcik.

Czy minister Wójcik zostanie ojcem sukcesu Marcina Warchoła? Sondaże na razie na to nie wskazują, ale przekonamy się o tym już w niedzielę 13 czerwca.

Nie przegap: Wybory w Rzeszowie. Ostatni sondaż. Szykuje się zwycięstwo w I turze?

Super Raport 11.06 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM w Warszawie), Sedno Sprawy: Paweł Wdówik
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze