To, co powiedziała Ewa Leniart pod sztabem Konrada Fijołka wywołało burzę! Wszystko zostało nagrane

2021-06-14 8:10
Ewa Leniart
Autor: FACEBOOK Wybory na prezydenta Rzeszowa. Ewa Leniart

Konrad Fijołek wygrywa w pierwszej turze wybory na prezydenta Rzeszowa. To oficjalne wyniki, jakie podała Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie w nocy. Drugie miejsce zajęła Ewa Leniart, która po ogłoszeniu wyborów, przechodząc obok sztabu Konrada Fijołka rzuciła do jego zwolenników: „Ja współczuję, ale życzę wszystkiego dobrego”. Nagranie trafiło na Twittera: „To zabrzmiało, jak ostrzeżenie” - komentowano pod sztabem.

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek wygrał w I turze

Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie podała oficjalne dane dotyczące wyborów w Rzeszowie. Wydano obwieszczenie, z którego wynika, że drugiej tury nie będzie, ponieważ Konrad Fijołek uzyskał ponad 50%. Wyniki przedstawiają się następująco:

  • Konrad Fijołek - 56,51 proc. głosów,
  • Ewa Leniart - 23,62 proc.,
  • Marcin Warchoł - 10,72 proc.,
  • Grzegorz Braun - 9,15 proc. 

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: „wszystkiego dobrego"

Na Twitterze można zobaczyć nagranie, na którym widać Ewę Leniart, która przechodząc obok sztabu Konrada Fijołka rzuciła: Ja współczuję, ale życzę wszystkiego dobrego”, co obecni na miejscu skomentowali: „To zabrzmiało, jak ostrzeżenie”; „Ale komu… nam?”, słychać też „dziękujemy”. Nagranie komentują internauci: „Czy pani wojewoda zasugerowała, że nie da nowemu prezydentowi żyć i realizować inwestycji, w których urząd województwa jest stroną?”; „To naprawdę zabrzmiało jak groźba”.

Według oficjalnych wyników, na Fijołka oddano 45 059 głosów, a na Ewę Leniart 18 831 głosów. Pozostali kandydaci otrzymali: 8 546 głosów - Marcin Warchoł, 7 296 głosów - Grzegorz Braun, 

Gorąca atmosfera podczas przyjazdu kadry do hotelu w Petersburgu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE