Konrad Fijołek. Kim jest kandydat na prezydenta Rzeszowa, który zjednoczył opozycję?

2021-03-17 11:24
Konrad Fijołek
Autor: Polska Press/East News Konrad Fijołek

Konrad Fijołek to długo wyczekiwany kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa. W poniedziałek 15 marca na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa, ma której opozycja przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek zjednoczył opozycję. Na Rynku w Rzeszowie pojawili się: Borys Budka (PO), Włodzimierz Czarzasty (Lewica) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Konrad Fijołek 15 marca został oficjalnie ogłoszony kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa. Fijołek zaznaczył, że będzie walczył o Rzeszów: "Jestem gotów walczyć o to miasto, bo to miasto kocham". Jak zwracał uwagę na rzeszowskim Rynku - "w Rzeszowie się urodził, wychował i założył rodzinę". Otrzymał poparcie opozycji. Wspierają go Borys Budka (PO), Włodzimierz Czarzasty (Lewica), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz Szymon Hołownia,lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Czytaj też; Konrad Fijołek wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa. "Jestem gotów walczyć o to miasto, bo to miasto kocham"

- Dziś jest kandydat obywatelski, przy którym my wszyscy możemy dziś stanąć - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz

- Cieszę się, że nie przywieźliśmy kandydata w teczce - mówil Szymon Hołownia.

Konrad Fijołek. Kim jest?

Konrad Fijołek to rodowity rzeszowianin. Urodził się 17 lipca 1976 r. w Rzeszowie. Jak zaznaczał podczas konferencji, kończył rzeszowskie szkoły. Z wykształcenia jest socjologiem. Konrad Fijołek pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa. Przez lata był jednym z najbliższych współpracowników Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta Rzeszowa (Tadeusz Ferenc rządził Rzeszowem przez 18 lat). Fijołek jest również szefem klubu radnych Rozwój Rzeszowa. Konrad Fijołek będzie starował z własnego komitetu wyborczego "Rozwój Rzeszowa 2.0"

Zobacz również: Konrad Fijołek: „Je***ć kaczystan!”. SZOKUJĄCE słowa kandydata na prezydenta Rzeszowa

Konrad Fijołek kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa

Na wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa trzeba było trochę poczekać, media informowały o sondażach, jakie zleciła PO w tej sprawie. Jak wynika z informacji portalu Interia, według wewnętrznego sondażu PO Konrad Fijołek w drugiej turze wyborów na prezydenta Rzeszowa wygrałby z Ewą Leniart z PiS, a także z Marcinem Warchołem z Solidarnej Polski. Jak informuje Interia, badania przeprowadziła pracownia IBRiS pod koniec lutego oraz w ubiegłym tygodniu. Przebadano 800 rzeszowian.Nie przeprowadzono badań dotyczących pierwszej tury, bo nie wszyscy kandydaci się ujawnili, dlatego w badaniach uwzględniono nazwiska Ewy Leniart oraz Marcina Warchoła. Według badań IBRIS, Fijołek wygrałby z tymi kandydatami.

Więcej: Konrad Fijołek ROZMIECIE konkurencję? Wyniki sondażu mówią, że zostanie prezydentem Rzeszowa

Marek Bajdak P.O. Prezydenta Miasta Rzeszowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE