Wielka awantura! Szycha wali w Ziobrę! "Jeszcze dziś ten typ". Kaczyński musi interweniować

2021-03-03 7:34 likp
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: SUPER EXPRESS (2) Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński

To już nie przelewki! Po tym, gdy Zbigniew Ziobro stwierdził, że wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) jest "nie do przyjęcia", wybuchła wielka awantura w polskiej polityce. Ministra sprawiedliwości bardzo ostro zaatakowała szycha z Platformy Obywatelskiej - były szef klubu parlamentarnego Rafał Grupiński. Polityk przywołał nawet Lecha Kaczyńskiego, co pewnie spowoduje reakcję jego brata - prezesa PiS. Jarosław Kaczyński musi interweniować!

Zbigniew Ziobro sprawia wrażenie, jakby nie przejął się wyrokiem TSUE, który stwierdził, że "kolejne nowelizacje ustawy o KRS, które doprowadziły do zniesienia skutecznej kontroli sądowej rozstrzygnięć Rady o przedstawieniu prezydentowi wniosków o powołanie kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, mogą naruszać prawo UE". - Jeżeli państwo mnie pytacie, czy ja w tym sensie ten wyrok uznaję, odnosząc się do uzasadnienia, które nakazuje nie liczyć się w ogóle z porządkiem prawa państwowego, konstytucyjnego, to oczywiście nie uznaję nigdy takiego wyroku ani rozstrzygnięcia takiego organu, który funkcjonuje w orbicie Unii Europejskiej - deklarował Zbigniew Ziobro. Komentarz ministra sprawiedliwości zbulwersował Rafała Grupińskiego. Były szef klubu parlamentarnego PO się nie patyczkował. - Minister Sprawiedliwości Polski neguje Traktat Lizboński podpisany przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ratyfikowany przez Sejm i Senat. Jeszcze dziś ten typ powinien zostać wyrzucony z rządu. To przecież zdrada. Ale tam wszyscy, wraz z JK (Jarosławem Kaczyńskim - red.), mają bicepsy jak bocianie pięty - ocenił Grupiński. 

ZOBACZ TAKŻE: Zrozpaczony Donald Tusk przekazał tragiczne informacje o śmierci. Jak się po tym pozbierać?!

Przywołanie Lecha Kaczyńskiego i nazwanie Zbigniewa Ziobry "typem" to odważna szarża Rafała Grupińskiego. Do tego żarty z bicepsów polityków PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego... Grubo! 

CZYTAJ TEŻ: Beata Szydło mogła zginąć! Dramatyczne wspomnienia wróciły. To były sekundy

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Ziobro przerasta wszystkich w PiS
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze