Ziobro przerwał milczenie w ważnej sprawie! Nie patyczkował się: Gdy wygra Tusk....

2021-11-29 8:08
Zbigniew Ziobro
Autor: Marcin Wziontek Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro udzielił mocnego wywiadu na łamach tygodnia "Sieci". Minister sprawiedliwości, który nieczęsto udziela wywiadów, teraz postanowił zabrać głos w ważnej sprawie, a mianowicie na temat relacji Polski z Unią. Ziobro się nie patyczkował, jasno wskazał, jak wygląda jego zdaniem sytuacja.

Zbigniew Ziobro udzielił wywiadu, w który ocenił, jak wyglądają relacje polsko-unijne: - Grozi nam status protektoratu, czyli państwa, które formalnie ma swoje władze i organy administracji, ale w istotnych sprawach jest uzależnione od mocniejszego sąsiada. Taką rolę pisze dla nas UE z dominującym udziałem polityków niemieckich - stwierdził polityk. Zdaniem ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego przez ostatnie lata polski rząd konsekwentnie i z najlepszą wolą wyjaśniał sprawy, które były pretekstem do stawiania Polsce zarzutów. - Szukaliśmy porozumienia. Ale nasi partnerzy z UE już nawet nie udają, że słuchają merytorycznych argumentów - uważa Ziobro. Jego zdaniem celem takich działań jest: "zmiana władzy w Polsce, obalenie rządu, bo demokratyczne wybory Polaków nie podobają się Brukseli i Berlinowi".

SPRAWDŹ KONIECZNIE>>>Nie zaszczepiłeś się? Uważaj! Ministerstwo Zdrowia zajmie się sceptykami. Decyzja zapadła

Zbigniew Ziobro bez owijania w bawełnę w rozmowie wskazał, co do tego wszystkiego ma, jego zdaniem, prowadzić: - Temu służą naciski, groźby i szantaż ekonomiczny. Bruksela bezprawnie zablokowała nam pieniądze, które należą nam się jak innym państwom Unii. Podeptała ustalenie, że mechanizm warunkowości, przyjęty zresztą przy sprzeciwie moim i Solidarnej Polski, nie znajdzie zastosowania, zanim na jego temat nie wypowie się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - przyznał szef Solidarnej Polski.

Zbigniew Ziobro mocno o Donaldzie Tusku: Ma być rycerzem na białym koniu...

Nagle w czasie wywiadu pojawił się Donald Tusk. Ziobro tak o nim wspomniał: - Niebawem usłyszymy, mniej lub bardziej otwarcie, że Unia Europejska odblokuje pieniądze dla nas, gdy w Polsce zmieni się władza. Czyli gdy wygra Tusk. Z takim zadaniem tu go przysłano. Ma być rycerzem na białym koniu, który zagwarantuje Polsce wypłatę 750 mld zł. I z takim przekazem, odbudowy Polski na kształt znanej z kampanii z 2007 r. "drugiej Irlandii" będzie namawiał do odrzucenia rządów Zjednoczonej Prawicy. W końcu za taką kwotę można sporo zbudować" – dodał minister sprawiedliwość.

CZYTAJ>>>Najnowszy sondaż po rajdzie Tuska! Te wyniki mówią wszystko o poparciu PiS

Sonda
Jak oceniasz powrót Donalda Tuska na fotel szefa PO?
Express Biedrzyckiej - Stefan Niesiołowski: Kolejne wybory rozstrzygną się na ulicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE