Emeryci głodują, a urzędnicy świętują! ZUS wydał 210 milionów na nagrody dla pracowników

2015-04-09 4:00

Głodowe emerytury dla Polaków, wysokie nagrody dla urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tak wygląda sprawiedliwość po polsku. Jak ustalił "Super Express", w ubiegłym roku pracownicy ZUS dostali łącznie 210 milionów złotych nagród!

Dostajesz marną emeryturę? Lepiej nie czytaj tego tekstu, żeby się nie denerwować! W 2014 r. ZUS na nagrody dla swoich pracowników wydał astronomiczną kwotę 210 milionów złotych, co daje ok. 4,5 tys. zł na pracownika! "Super Express" dotarł do zestawienia przygotowanego przez wiceministra pracy i polityki społecznej Marka Buciora (45 l.). Podane są tam wysokości nagród wypłaconych w ubiegłym roku w poszczególnych oddziałach ZUS. Liczby są porażające. Najwięcej bonusów wypłacono w Gdańsku (łącznie ponad 10 mln zł), w I oddziale w Warszawie i w Krakowie. Z kolei w Rzeszowie dyrektorzy i ich zastępcy dostali 144 tys. zł nagród. Jak ZUS uzasadnia te wypłaty? - Nagrody przyznawane są w drodze uznania za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy, realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie w wykonywane zadania - czytamy w dokumencie podpisanym przez wiceministra Marka Buciora.

- Przyznawanie tak wysokich nagród wygląda na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia. Dopóki nie będzie jasnych kryteriów i przepisów, z którymi zapoznałaby się opinia publiczna, dzięki nagrodom urzędnicy dostają po prostu ekstrapensję - ocenia prof. Adam Sadowski (52 l.), ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.

Zobacz też: Robert Biedroń pije w pracy kranówkę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE