3-letni Kubuś ma glejaka w główce. Jedynie kosztowne leczenie może pomóc!

i

Autor: siepomaga.pl 3-letni Kubuś ma glejaka w główce. Jedynie kosztowne leczenie może pomóc!

3-letni Kubuś ma glejaka w główce. Jedynie kosztowne leczenie może pomóc!

2017-12-07 12:10

Kubuś ma 3-latka i już musi stoczyć walkę o swoje życie. 3-latek choruje na glejaka pnia mózgu - najgroźniejszy z dziecięcych nowotworów. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest kosztowne leczenie w Londynie. Rodziców na nie nie stać i to boli najbardziej. - Jak może poczuć się rodzic, któremu nieustannie powtarza się, że jego dziecko umrze? - mówią. Zostały tylko 4 dni do zebrania niezbędnej kwoty.

Kuba Kowalik przyszedł na świat 3 lata temu. Do niedawna wiódł szczęśliwe życie dziecka. Aż do sierpnia. - Wtedy Kubusia rozbolała główka, a kilka godzin później zaczął się chwiać, miał błędny wzrok, a z buzi ciekła mu strużka śliny - wspominają rodzice. Chłopiec trafił do szpitala. Diagnoza była wstrząsająca - Pani Mamo – obraz tomografii nie jest prawidłowy – w główce pani dziecka jest GUZ - powiedzieli lekarze. Okazało się, że Kuba ma w głowie rozlanego glejaka pnia mózgu. To najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Jest nieoperacyjny, biopsja może poważnie zagrozić życiu 3-latka, a rokowania są bezlitosne. Kubusia poddano chemioterapii, jednak on anie pomogła, a guz nadal rósł.

W końcu pojawiła się nadzieja. Kuba został zakwalifikowany do innowacyjnego leczenia CED w Harley Street Clinic w Londynie. Polega ono na podawaniu chemioterapii i innych leków bezpośrednio do guza poprzez cewniki, które umieszcza się w główce.

Na leczenie Kubusia potrzebne są jednak pieniądze, ponieważ rodziców na nie nie stać. Zostało 4 dni na zebranie ponad 650 tysięcy zł. Pomóc może każdy z nas, wpłacając darowiznę za pośrednictwem strony siepomaga.pl.

Zobacz: Dziecko czeka na wyrok z dala od bliskich. Kontrowersyjna decyzja kuratora

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany