8-letnia Gloria Maria: Uzdrowił mnie Jan Paweł II

2013-03-25 9:10

To prawdziwy cud, że Gloria Maria (8 l.) z Częstochowy (woj. śląskie) żyje. - Uzdrowił mnie papież Jan Paweł II - mówi z radością dziewczynka. Jej mama urodziła ją, będąc w siódmym miesiącu ciąży. Dziecko nie miało nerek i pęcherza, jego serce było bardzo chore. Po dziewięciu dniach nieustannych modlitw do papieża Polaka Gloria ozdrowiała.

W drodze do szpitala byłam pewna, że dziecko umrze - wspomina Joanna Wrona, matka uzdrowionej. Jej trzecia ciąża była zagrożona. W siódmym miesiącu okazało się, że chory płód zagraża życiu kobiety. Trzeba było wywołać sztuczny poród. Jako katoliczka biła się z myślami, czy dać dziecku pożyć jeszcze w brzuchu, czy urodzić je na pewną śmierć. - Nie wiedziałam, co robić. Przykładałam obrazek z Janem Pawłem II do brzucha i intensywnie modliłam się o cud - mówi pani Joanna. Ojciec Glorii, Jacek Wrona, do dziś pamięta 1 lipca 2005 r. Wtedy urodziła się Gloria. Ważyła zaledwie 860 g, nie miała nerek ani pęcherza. Jej bardzo chore serce dopełniało tragedii. Lekarze bezradnie rozkładali ręce. Zrozpaczeni rodzice postanowili rozpocząć nowennę, czyli przez 9 dni modlić się do Jana Pawła II o to, by ich córeczka przeżyła.

I stał się cud

Prosiłam, by Ojciec Święty dał mi siłę. W głębi duszy tliła się nadzieja, że nasz papież pomoże dziecku przeżyć - mówi pani Joanna. Dziewiątego dnia od narodzin Glorii Marii państwo Wronowie nie zapomną do końca życia. Przed oczami do dziś staje im obraz: ich dziecko leży w inkubatorze, na korytarzu poruszeni lekarze głośno dyskutują. Jeden z nich podchodzi do Joanny i mówi, że u jej córeczki wykształciły się pęcherz i nerki. Joanna przez chwilę stała oniemiała. Potem zadzwoniła do męża i dzieci. - To cud! Papież nam pomógł - krzyczała do słuchawki.

Świadectwo książki

Dziś dziewczynka ma 8 lat. - Lubię podróżować, dlatego chcę znać języki - wyjaśnia Gloria. Na cześć Jana Pawła II Wronowie napisali książkę "Świadectwo Glorii Marii ". Jej kanwę stanowi dziennik Joanny, w którym matka zapisywała, jak rozwija się córeczka. Notowała refleksje i modlitwy. - Historia Glorii została włączona do grona cudów będących dowodami na błogosławieństwo Jana Pawła II - opowiada z dumą Jacek Wrona.

Ks. Dariusz Marczak (41 l.), Dyr. Caritas Warszawsko-Praskiej:

Ojciec Święty już za życia uzdrawiał

W kościelnych kuluarach mówiło się, że Jan Paweł II już za życia uzdrawiał. Wielu ludzi po bezpośrednim kontakcie zostało uleczonych. Dla katolików, którzy chcą iść śladami papieża Polaka, najcenniejsze są jednak słowa jego nauczania. Jeśli będziemy żyć według reguł, które on proponuje, to możemy uzdrawiać swoje życie i pomagać innym.

Każdy z nas może sam, za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II, wypraszać różne łaski. Papież dziś już pomaga beznadziejnie chorym. Często modlitwa za jego wstawiennictwem jest ukojeniem dla ludzi cierpiących w hospicjach Caritas naszej diecezji. W parafii bł. JPII, gdzie posługuję, na modlitwach codziennie zbiera się wiele osób, które wręcz recytują modlitwę wstawienniczą, wypraszając łaskę zdrowia, wiary i prawdziwej miłości.

Wielki Tydzień z "Super Expressem"

Wtorek (26.03): Rekolekcje "Super Expressu"

W jaki sposób prawdziwy katolik powinien przeżywać Wielki Tydzień. Ksiądz psycholog radzi, jak i czy należy w tym czasie pościć. Podpowiada, co wolno, a czego nie wolno robić katolikowi.

Środa (27.03): Z kim Jezus zjadł Ostatnią Wieczerzę

Wyjaśniamy, kim byli apostołowie, jak doszło do tego, że towarzyszyli Jezusowi. Opowiadamy o tym, w jaki sposób Judasz zdradził Jezusa i czy rzeczywiście gorzko żałował swojego czynu.

Czwartek (28.03): Tędy Jezus szedł na śmierć

Publikujemy mapę starożytnej Jerozolimy z opisami. Wskazujemy m.in. na miejsca upadków i konania Jezusa. Pokazujemy też, jak dziś wyglądają miejsca, które odwiedził Jezus.

Piątek (29.03): Jak naprawdę skonał Chrystus

W jaki sposób na Golgocie konał Pan, czy wyjaśniona została bezpośrednia przyczyna Jego śmierci? Historia zmartwychwstania, a także raport z naukowych dowodów poświadczających cud zbawienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE