ACTA: Hakerzy włamali się do LAPTOPA MINISTRA Ostrowskiego. GROŻĄ, że ujawnią TAJNE DANE urzędników

2012-01-23 15:11

Rząd bije się w piersi, że chciał podpisać porozumienie ACTA za plecami internautów, bez wcześniejszych konsultacji społecznych. Minister cyfryzacji i administracji, Michał Boni przeprosił wszystkich użytkowników sieci, którzy walczą z ACTA. Jednocześnie potępił cyberataki hakerów na strony internetowe administracji publicznej. Ujawnił, że hakerzy włamali się do laptopa jego zastępcy, wiceministra Igora Ostrowskiego. Przechwycili m.in prywatne numery telefonów.

Minister Boni w porannym programie radia TOK FM zdradził, że grupie hakerów udało się włamać do komputera wiceministra Igora Ostrowskiego. Ukradli prywatne i służbowe dane.

- To jest przestępstwo. Walcząc o wolność nie można popełniać przestępstw. To co w ostanich dniach się działo przekroczyło granice. To był jego prywatny komputer, były tam jego materiały robocze, ale i prywatne. Jeśli ktoś mówi, że w imię wolności osobistej może zabrać komuś jego część wolności osobistej, to się myli - oburzał się Michał Boni.

Podczas weekendowych ataków na strony BOR, Kancelarii Premiera, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości i Policji grupa Anonymous (Anonimowi) ostrzega, że jeśli Donald Tusk podpisze 26 stycznia porozumienie ACTA ujawniają tajne dane dotyczące wielu państwowych urzędników. Hakerzy uprzedzają, że mają wiele ciekawych plików i dokumentów.