AFERA JAJECZNA. Minister SAWICKI zapewnia: Produkty z SUSZEM JAJECZNYM też zostaną WYCOFANE z RYNKU

2012-03-09 9:51

Po wybuchu afery solnej pojawiły się doniesienia, że wśród artykułów spożywczych mogą być także inne produkty, które zagrażają zdrowiu ludzi. Jedna z firm z Kalisza jest podejrzewana o to, że podrabiała susz jajeczny, czyli proszek wykorzystywany do produkcji makaronów, wędlin, ale także ciast i pieczywa. Minister rolnictwa, Marek Sawicki zapewnia, że produkty, które zawierają susz będą wycofane z rynku. Śledztwo w sprawie tzw. afery jajecznej prowadzi prokuratura.

Afera z suszem jajecznym wstrząsnęła Wielkopolską. Radio RMF FM dowiedziało się, że jedna z firm z Kalisza do suszu jajecznego dosypywała duże ilości suszu rybnego z dodatkiem wapnia i kurkumy. Susz prawie w ogóle nie zawierał jajek. Czy taki susz jajeczny jest szkodliwy dla zdrowia i życia ludzi? Niewykluczone, że substancje zawarte w suszu jajecznym mogą być rakotwórcze, ale to potwierdzą dopiero szczegółowe badania labolaboratoryjne.

W jakich produktach może być susz jajeczny? Podejrzany susz mógł znaleźć zastosowanie w ciastach, ciasteczkach, słodkich bułkach, drożdżówkach, pieczywie, makaronach, wędlinach.

Minister rolnictwa, Marek Sawicki zapewnił, żee próbki podrabianego suszu jajecznego z firmy w Kaliszu bada Inspekcja Weterynaryjna. Wyniki analiz nie są jeszcze znane. Jeśli okaże się, że susz jajeczny jest trujący dla ludzi artykuły spożywcze, w których jest susz znikną ze sklepów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają