Andrzej HALICKI: Sikorski nie powinien bronić abp. GŁÓDZIA

2013-03-22 13:22

Andrzej Halicki skrytykował na antenie RADIA ZET Radosława Sikorskiego, który kilka dni temu w TVN24 bronił oskarżonego m.in. o poniżanie księży abp. Sławoja Leszka Głódzia, mówiąc że "w wojsku jest tradycja" picia alkoholu. Halicki uważa, że "minister nie powinien przymykać oka na rzeczy, które podlegają publicznej krytyce".

Minister spraw zagranicznych w rozmowie z Moniką Olejnik na antenie TVN24 powiedział, że lubi i szanuje arcybiskupa Głódzia. - Uważam, że ten styl, taki trochę wojskowy, powinniśmy uszanować. To jest bardzo sympatyczna postać - mówił.

Według Halickiego artykuł tygodnika WPROST w którym autor opierając się na wypowiedziach anonimowych księży, napisał, że duchowny "pił, wyzywał, poniżał i dręczył księży" nie wziął się "z powietrza".

- Nie chciałbym się odnosić do szczegółów, bo ich nie znam i nie jestem w stanie zweryfikować. Ale pamiętamy różne zdarzenia. Od osób, które powinny być wzorem dla innych, a takim powinien być każdy ksiądz, oczekuje się wyższych standardów i to oczekiwanie jest powszechne - stwierdził poseł.

Halicki uważa, że szef MSZ absolutnie nie powinien bronić abp. Głódzia.