Będzie pogodowy armagedon! Ostrzeżenie RCB dla sześciu regionów!

2021-08-01 11:16
Będzie pogodowy armagedon! Ostrzeżenie RCB dla sześciu regionów!
Autor: Wikimedia Commons Będzie pogodowy armagedon! Ostrzeżenie RCB dla sześciu regionów!

Uwaga mieszkańcy województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego oraz części Mazowsza! Nadchodzi pogodowy armagedon! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w niedzielny poranek SMS-owe ostrzeżenia o burzach, silnym wietrze, ulewnym deszczu i gradzie. Niewykluczone, że wystąpią trąby powietrzne. To jednak nie wszystko. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał dla czterech województw alert trzeciego, najwyższego stopnia. Dzisiejsza noc może spowodować poważne straty!

Synoptycy prognozują, że niedzielna noc może przynieść ekstremalne warunki pogodowe! Nad sześcioma województwami przejdą prawdziwe nawałnice!

- Dziś i w nocy burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad możliwe w województwach: woj. małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim oraz części woj. mazowieckiego - poinformowało w niedzielę rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W związku z niebezpieczeństwem, jakie może nieść ze sobą niedzielna noc, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia dla czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Mieszkańcy tych regionów powinni dobrze zabezpieczyć wszelkie przedmioty na podwórzu i unikać przebywania na otwartych przestrzeniach!

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 50 mm, lokalnie do 70 mm oraz nawałnicowe porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad - informuje Tadeusz Stolarczyk z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Mogą również wystąpić niszczycielskie porywy wiatru, które mogą nawet przerodzić się w trąby powietrzne! Niewykluczone, że dojdzie do lokalnych podtopień i przerw w dostawie prądu.

Kajetan Duszyński: Nie spałem ani minuty, dziękuję Wam!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE