Błaszczak kontra Kluzik-Rostkowska: Była szefowa sztabu Kaczyńskiego szkodzi PiS!

2010-11-02 16:30

Uważano ją za autorkę bardzo dobrego wyniku Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich i ewentualną kandydatkę do wysokiego stołka we władzach PiS. Teraz jednak na głowę Joanny Kluzik –Rostkowskiej sypią się gromy. Sam szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak nie ukrywa, że jego zdaniem była szefowa kampanii Kaczyńskiego szkodzi partii!wyd

Najpierw została odsunięta z pierwszego szeregu, a teraz jeszcze dostała burę od szefa klubu PiS. Sytuacja Joanny Kluzik –Roskowskiej jest nie do pozazdroszczenia. A wszystko przez wywiad jakiego była szefowa sztabu Jarosława kaczyńskiego udzieliła tygodnikowi „Wprost”.

Przeczytaj koniecznie: Kluzik-Rostkowska: Przez Ziobrę PiS traci! A brak nam pomysłu na odklejenie gęby

Posłanka wyraźnie krytykowała w nim obecną taktykę partii jak również swoich kolegów ze Zbigniewem Ziobrą na czele. Deklarowała również, że jeśli dojdzie do zmiany pokoleniowej – prezes Kaczyński przestanie niepodzielnie rządzić w PiS - to ona chętnie zajmie jego miejsce.

Odpowiedź Mariusza Błaszczaka na słowa Kluzik-Rostkowskiej jest zdecydowana:

-  Czy robi słusznie? Myślę że nie, że myli się w swoich ocenach i sądzę, że to nie ma sensu. Nawet jeżeli inaczej postrzega politykę Prawa i Sprawiedliwości, to udzielanie takich wywiadów w czasie kampanii wyborczej nie służy budowania poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, a więc uważam to za błąd polityczny" – mówił Błaszczak w rozmowie z Radiem ZET.

Patrz też: Dlaczego Jarosław Kaczyński atakuje Joannę Kluzik-Rostkowską. Jej partia rozbiłaby PiS - SONDAŻ

Rzecznik klubu PiS wyraźnie dał również do zrozumienia, że Kluzik-Rostkowska, nie ma co liczyć na szybką zmianę władzy w partii. "Jest kadencja do końca 2014 roku, liderem jest Jarosław Kaczyński" – skwitował krótko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE