Bunt KSIĘŻY przeciwko abp. Głódziowi? "Pił, wyzywał, poniżał"

2013-03-18 11:20

Czyżby księża zdecydowali się na bunt przeciwko abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi? WPROST pisze, że w Gdańsku powstaje czarna lista przewinień arcybiskupa, która następnie ma zostać wysłana do Watykanu. Jeden z księży, który blisko współpracuje z biskupem ostro ocenia jego poczynania. - U nas panuje ustrój feudalny. Jest pan i są podwładni. I wszystko byłoby dobrze, bo przecież ślubujemy arcybiskupowi posłuszeństwo. Ale jeśli ten arcybiskup nie zachowuje się jak duchowny katolicki, tylko jak okrutny władca, to musimy o tym zacząć mówić - stwierdził duchowny.

Inny ksiądz w rozmowie z tygodnikiem także nie szczędzi gorzkich słów pod adresem arcybiskupa. Przytacza jedną z historii z nim związanych. - Ludzie z kurii potrafią straszyć. Wiem, że byli u przyjaciół księdza dręczonego przez abp. Głodzia. Grozili, że jeśli nie wpłyną na młodego kapelana, nie odwiodą go od składania do sądu sprawy przeciwko Głodziowi, to jego życie będzie zniszczone - opowiadał.

Ksiądz, o którym wspomniał rozmówca WPROST, ma mieć "przygotowane, dokładnie spisane wspomnienia z prawie każdego dnia współpracy z arcybiskupem". - Z każdej nocnej pijackiej imprezy, każdego upokorzenia, jakiego doświadczył. Zresztą nie tylko on. Ale on chyba jako pierwszy się postawił - dodał duchowny.

Dziennikarka Tygodnika Magdalena Rigamonti opisuje także wspomnienia księdza, który służył arcybiskupowi. Miał on go budzić w nocy, gdy był pijany, i kazał grać na akordeonie do tańca. W czasie pijackich biesiad wysyłał go do miasta na poszukiwania odpowiedniego gatunku kiełbasy, kazał nalewać alkohol. Krzyczał przy tym: "Co ty, k..., nawet nalać nie potrafisz!". "Rano na kacu wzywał go, żądając "actimelka" i krzycząc: "Bądź moim actimelkiem!". Do tego upokarzał, wyzywał go, pomstował na jego rodzinę przy swoich gościach, często słynnych politykach" - czytamy na łamach tygodnika.

Abp. Głódź nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie kierowanych pod jego adresem zarzutów.