Ciesz się świętami i … bezpiecznymi pieniędzmi

i

Autor: Shutterstock

www.Zastrzegam.pl

Ciesz się świętami i … bezpiecznymi pieniędzmi

2022-12-15 0:00 Materiał sponsorowany

Przyozdobione witryny sklepowe, piosenki świąteczne i wszechobecny gwar – to znak, że rozpoczął się czas przedświątecznej gorączki. Jednak w ferworze zakupów łatwo zgubić portfel czy też paść ofiarą złodzieja. A wtedy nasze pieniądze i tożsamość wystawione są na duże niebezpieczeństwo.

Popularność płatności bezgotówkowych w Polsce rośnie – tak wynika z badania przeprowadzonego w październiku 2021 w ramach kampanii „Warto Bezgotówkowo” na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości. Według tych danych aż 64% Polaków jako najbardziej preferowaną formę płatności wskazało kartę płatniczą. To nic dziwnego – dziś, płacenie kartą to wygodny i bezpieczny sposób. Przede wszystkim dlatego, że nie musimy nosić przy sobie gotówki, a same karty płatnicze są odpowiednio zabezpieczone.

Polscy wydawcy kart i agenci rozliczeniowi spełniają rygorystyczne wymogi organizacji międzynarodowych dotyczące bezpiecznego przeprowadzania, rozliczania i przekazywania danych o dokonanych transakcjach. To wszystko jednak nie ustrzeże nas przed zagubieniem karty, albo jej kradzieżą. A w Polsce co roku ginie ponad milion kart płatniczych!

Utrata karty płatniczej nie musi zagrozić naszym finansom – o ile zareagujemy od razu. Najlepiej wpisać sobie do komórki i notesu międzybankowy numer alarmowy (+48) 828 828 828. Dzwoniąc pod ten numer można z każdego miejsca na świecie, codziennie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych zastrzec utraconą kartę. Ponosimy tylko koszt połączenia, zgodny z tabela opłat naszego operatora.

Po wybraniu numeru i wypowiedzeniu nazwy naszego banku – dzięki automatycznemu systemowi rozpoznawania mowy – zostaniemy przekierowani do naszego banku, gdzie będziemy mogli zastrzec kartę. System rozpoznaje nazwy banku wypowiedziane na wszelkie, powszechnie wykorzystywane sposoby oraz może obsługiwać równolegle wiele połączeń. Infolinia działa w języku polskim, ukraińskim oraz angielskim.

Więcej informacji na stronie www.Zastrzegam.pl dostępnej w języku polskim i ukraińskim.

Warto pamiętać, że dzięki numerowi (+48) 828 828 828 możemy również szybko zastrzec utracone (zgubione bądź skradzione) dokumenty, m.in.: dowód osobisty, prawo jazdy czy paszport.

Podobnie, jak w przypadku karty płatniczej, dokumenty te coś o wiele więcej niż tylko kawałek plastiku. To tożsamość, którą należy chronić. Gdy nasz dokument zostanie skradziony trzeba wiedzieć, jakie podjąć kroki (www.DokumentyZastrzezone.pl). Dziennie notuje się nawet kilkadziesiąt prób posłużenia się skradzionym lub podrobionym dokumentem. Skradzione dokumenty tożsamości mogą posłużyć do np. wyłudzenia pożyczki czy założenia fikcyjnych firm. Wszystko to w imieniu osoby, której dokumentem się posłużono!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany