Czesław Kiszczak

i

Autor: ARCHIWUM

Czesław Kiszczak POGRZEB. Kiedy i gdzie pogrzeb? MON: Nie na Powązkach Wojskowych

2015-11-06 8:27

Czesław Kiszczak zmarł w wieku 90 lat w Warszawie - podaje Radio ZET. Generał Kiszczak nigdy nie został ukarany przez sąd za komunistyczne zbrodnie, z których jedną była masakra robotników w kopalni Wujek. Kiszczak zmarł 5 listopada 2015. Data pogrzebu generała jest jeszcze nieznana. Wiadomo jednak, że generał nie zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Czesław Kiszak nie żyje. Generał zmarł w wieku 90 lat w swoim domu w Warszawie. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Kiszczaka? Data nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że generał nie spocznie na Cmentarzu Powązki Wojskowe. W związku ze śmiercią i pochówkiem Kiszczaka MON wydało specjalne oświadczenie: W związku ze śmiercią gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka, Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach, a w uroczystościach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej. W pogrzebie generała Kiszczaka nie weźmie udziału minister obrony narodowej, ani nikt wyznaczony z ministerstwa.  W ostatniej drodze towarzyszyć mu będą żona Maria Teresa Kiszczak oraz dzieci syn Jarosław i córka Ewa.

Zobacz: Czesław Kiszczak RODZINA. Żona Kiszczaka - Maria Teresa Kiszczak, kim jest? WIEMY!

Generał przed śmiercią udzielił szczerego wywiadu Super Expressowi. „Podczas stanu wojennego zginęli ludzie, ludzie z imienia i nazwiska, posiadający rodziny, bliskich, którzy ich kochali. To prawda. Jednak ta ofiara nie poszła na marne. Nie żałuję żadnej decyzji. Robiłem wszystko, aby nie doszło do tragedii” mówił wtedy. Miał ogromne problemy z chodzeniem, wymagał pomocy przy ubieraniu się, a wypowiedzenie nawet kilku słów bardzo go męczyło. Jednak nie był sam, do ostatnich chwil czuwała przy nim kochająca żona. To ona jeszcze przed śmiercią była z generałem Kiszczakiem w gdańskim szpitalu, do którego został skierowany na badania mające potwierdzić jego stan zdrowia. Przez lata Czesław Kiszczak tłumaczył się chorobami, dlatego nie mógł stanąć przed sądem.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail