Czy będziecie weryfikować u pracodawcy moje zatrudnienie?

i

Autor: Shutterstock

Ludzie pytają, Provident odpowiada

Czy będziecie weryfikować u pracodawcy moje zatrudnienie?

2022-08-05 12:30

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami „Super Expressu” odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Chciałabym wziąć pożyczkę w Providencie, bo sporo wydatków w te wakacje, ale widzę, że wymagacie, aby podać nazwę pracodawcy. Dopiero zaczęłam nową pracę i nie bardzo chcę, żeby mój nowy pracodawca wiedział, że ubiegam się o pożyczkę. Czy będziecie kontaktować się, aby sprawdzić czy rzeczywiście pracuję w tej firmie? Po co w ogóle o to pytacie?

Kamila (37 l.) z Czaplinka

Pani Kamilo, rzeczywiście w Providencie podanie danych pracodawcy w zaświadczeniu o zatrudnieniu jest konieczne do rozpoczęcia procesu rozpatrywania wniosku. Pytając o zatrudnienie weryfikujemy zdolność kredytową klienta. Jesteśmy firmą, która pożycza odpowiedzialnie – chcemy wiedzieć, że klient zaciągający pożyczkę rzeczywiście ją spłaci. Proszę się jednak nie obawiać, szanujemy prywatność naszych klientów i chronimy ich dane osobowe. Na etapie ubiegania się o pożyczkę nigdy nie kontaktujemy się z pracodawcą klienta, aby weryfikować zatrudnienie.Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Nasi Partnerzy polecają