Provident

i

Autor: materiały

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Czy jak wezmę u was pożyczkę, to będę mógł mieć wakacje kredytowe?

2022-08-26 11:44

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami „SE” odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Wzięliśmy z żoną pożyczkę na remont mieszkania. Niestety żona straciła pracę, a przez inflację raty są dużo większe! Czy mając pożyczkę w Providencie, możemy skorzystać z wakacji kredytowych?

Mateusz (27 l.) z Przemyśla

Panie Mateuszu, weszły nowe zasady wakacji kredytowych dla posiadaczy kredytów hipotecznych. Aby z nich skorzystać, trzeba spełnić dwa warunki: zawrzeć umowę kredytu hipotecznego przed 1 lipca 2022 r. i zakończyć okres kredytowania po upływie min. 6 mies. od tej daty. Można skorzystać też z 8 mies. bez spłaty rat: po 2 mies. w 3. i 4. kwartale 2022 r., po 1 mies. w każdym z 4 kwartałów 2023 r. Ustawowe wakacje kredytowe nie dotyczą pożyczek. Jednak klienci Providenta od dawna mogą skorzystać z odroczenia terminu spłaty pożyczki dzięki wykupionemu w ramach umowy pakietowi usług Elastyczny Plan Spłat - zgodnie z warunkami umowy. Wtedy nie są naliczane żadne dodatkowe odsetki, a klient zwraca taką samą ratę w kolejnym miesiącu.

Więcej informacji na odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA