Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

2021-11-25 0:05
Energa 139
Autor: Materiały prasowe

Podczas podejmowania decyzji o zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej pojawiają się dylematy związane z zaletami tego rozwiązania i opłacalnością inwestycji. Kiedy warto zainwestować w fotowoltaikę? Na to pytanie odpowiadają Remigiusz Markizański, kierownik Wydziału Sprzedaży Paneli Fotowoltaicznych i Marcin Dawidowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Rynku Masowego Energi Obrót. Energa Obrót to spółka z Grupy ORLEN. Jako jedna z czterech największych spółek energetycznych w Polsce, mając na względzie odpowiedzialność jaka na niej spoczywa, rozwija się w kierunku odnawialnych źródeł energii. Jej oferta stanowi ciekawą alternatywę na rynku energetycznym.

Remigiusz Markizański:

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak. Instalując panele fotowoltaiczne, w pewien sposób uniezależniamy się od zmieniających się cen na rynku energii elektrycznej, a rachunki za prąd zmniejszają się w znacznym stopniu. To zielona energia. Podczas 25-letniej pracy instalacji może się pojawić konieczność opłacenia usługi czyszczenia paneli czy serwisowania, ale poza tym instalacja jest w tym czasie w zasadzie bezkosztowa. Średni zwrot z inwestycji z przeznaczeniem na własny użytek (domowy) wynosi sześć–osiem lat. Czas ten może się skrócić w przypadku skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej oraz różnego rodzaju dopłat, np. programu Mój Prąd, do którego nabór ruszył 1 lipca. 

Markizański Remigiusz
Autor: Materiały prasowe Remigiusz Markizański

Marcin Dawidowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Rynku Masowego:

Instalacja jest rozwiązaniem ekologicznym ze względu na bezpośredni brak emisji dwutlenku węgla czy siarczanów. Nie produkuje spalin zanieczyszczających środowisko. Dodatkowo przy instalacjach stawianych na gruncie, a w szczególności większych farmach gruntowych, panele, pochłaniając promieniowanie słoneczne, chronią w znacznym stopniu ziemię przed erozją i odparowywaniem wody, co również pozwala pozytywnie wpływać na środowisko. Zamiana promieni słonecznych w energię elektryczną to milowy krok w ochronie środowiska. 

Marcin Dawidowski
Autor: Materiały prasowe Marcin Dawidowski

Aby skorzystać z oferty Energa Obrót i umówić się na bezpłatną wizję lokalną, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.energa.pl/fotowoltaika lub zadzwonić pod numer tel.: 555 555 505.