Do Anglii tylko z testem

2021-10-18 0:00
Szczepienia na Podkarpaciu. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zapisać? Rejestracja, zgłoszenia, terminy
Autor: whitesession/Pixabay.com

Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony i wybierasz się do Anglii, Szkocji lub Irlandii Północnej, nie musisz już przechodzić kwarantanny, ani wykonywać testu na COVID-19 przed przyjazdem. Wystarczy przejść test w pierwszym lub drugim dniu pobytu. Jeśli nie jesteś zaszczepiony, czeka cię kwarantanna, chyba, że skorzystasz z programu „Test to Release”. Ta możliwość dotyczy jednak tylko przyjazdów do Anglii.

Do niedawna wybierając się do Anglii, Szkocji czy Irlandii Północnej trzeba było przejść test przed wyjazdem i w ósmym dniu pobytu oraz przejść 10-dniową kwarantannę. Na początku października jednak zasady się zmieniły. Teraz musisz:

  • zarezerwować i opłacić test na COVID-19, który jest do wykonania w 1. lub 2. dniu po przyjeździe,
  • wypełnić formularz lokacyjny – w ciągu 48 godzin przed przyjazdem,
  • wykonać test na COVID-19 w 1. lub 2. dniu pobytu.

Aby udowodnić, że przyjąłeś pełne szczepienie, musisz przedstawić certyfikat szczepienia COVID. Dokument może być formie cyfrowej lub papierowej.  

Osoby, które nie jesteś w ogóle lub w pełni zaszczepiony, na 3 dni przed przyjazdem do Anglii, Szkocji lub Irlandii Północnej musisz wykonać test na COVID-19. Następnie Zarezerwuj i opłać pakiet testów na 2. i 8. dzień pobytu. W ciągu 48 godzin przed przyjazdem wypełnij formularz lokacyjny. Po przyjeździe czeka cię nie tylko dwukrotne wykonanie testu, ale także 10-dniowa kwarantanna w miejscu pobytu. Jest jednak możliwość skróceni kwarantanny po poddaniu się testowi i skorzystaniu z programu „Test to Release”, który dotyczy tylko przyjazdów do Anglii.

Osoby, które chcą dołączyć do programu Test to Release przed przyjazdem do Anglii powinny zarezerwować test na obecność koronawirusa, a szczegóły wizyty powinny wpisać do formularza lokalizacyjnego. Test powinien odbyć się najwcześniej po 5 pełnych dniach po przyjeździe do Anglii. Po uzyskaniu wyniku negatywnego można skrócić samoizolację i opuścić miejsce, w którym się ją odbywa. Test na obecność koronawirusa należy przeprowadzić na własny koszt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE