Dom, deweloperzy, wnętrza. Uroki kameralnej zabudowy

2016-06-30 2:00
DOM 30 06
Autor: materiały prasowe

Nie stać nas na wolnostojący dom z dużym ogrodem, ale w bloku też mieszkać nie chcemy. Wybierzmy osiedle z kameralną zabudową na przedmieściach.

Osiedle domów z niewielkimi działkami lub szeregowiec – to rozwiązanie dla nas. Łączy zalety obu rozwiązań, a wad ma niewiele. Mieszkamy w domu, mamy własny ogródek i garaż. Możemy uprawiać rośliny, wypić kawę na trawie, zaprosić znajomych na grilla. Dzieci będą miały się gdzie bawić.

Niedroga nieruchomość

Za cenę mieszkania w stolicy możemy kupić bardzo ładną nieruchomość. Segment lub dom na kameralnym osiedlu oferuje nam większy metraż niż mieszkanie, a przy tym mamy taras i kawałek ogródka.

Segment ma też wiele zalet mieszkania w bloku, np. sąsiadów. Mieszkańcy domów jednorodzinnych czasem obawiają się wyjechać na weekend, bo pozostawienie domu bez opieki może się skończyć włamaniem. Patrol firmy ochroniarskiej przyjedzie dopiero kilka minut po sforsowaniu drzwi lub okien, tymczasem sąsiedzi zareagują bezzwłocznie. Ponadto ważna jest też sąsiedzka atmosfera, która sprawi, że życie w domu nie będzie nudne.

Bliżej, niż myślisz

Wyprowadzka na przedmieścia nie oznacza jednak, że będziemy mieszkać w leśnej głuszy. Atutem podmiejskich miejscowości sypialni jest niewielka odległość dzieląca je od serc miast, a także świetna infrastruktura drogowa i siatka komunikacyjna. Autobusy podmiejskie czy kolejka sprawiają, że jeśli chcemy dojechać do pracy czy szkoły w mieście, nie musimy pokonywać tej drogi godzinami. Zajmuje to często tyle samo czasu, co pokonanie trasy z jednego krańca centrum naszego miasta na drugi.

Budowa nowych dróg i remonty starych są uciążliwe tylko przez chwilę, bo po ich zakończeniu z przedmieść do miasta można dojechać naprawdę szybko. Nie musimy się wiec martwić, że spóźnimy się do pracy czy nie zdążymy do sklepu przed jego zamknięciem. Zresztą przedmieścia pod pewnymi względami coraz bardziej upodobniają się do wielkich miast, z którymi sąsiadują.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE